Spelkalendern
Dannero
Första start 12:20
0ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

Stolopp
3-åriga och äldre ston högst 340.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 136.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Eruption

Magnus A Djuse

Markus Pihlström

16.9

2/2140 S 4 Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

2

7 Power Swirl(FI)

Mats E Djuse

Mika Haapakangas

16.3g

4/2160 S 5 Ronkainen Juha, Finland Ronkainen Juha, Finland

3

5 Bellis Frontline

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

16.3

2/2160 S 5 Stall Flintstone - Easy Holmqvist Bengt, Bollnäs

4

9 Affair Amok

Mikael Östman
William Strand

Nina Hansen

16.5

6/2160 S 7 Hansen Nina, Finland Bermsjö Ulrich, Sveg

5

11 Samira Exclusive

Rikard N Skoglund

Åke Eriksson

16.6

8/2160 S 5 Eriksson Åke, Pia, Marika & Isabell Kullenberg Sune, Ängelholm

6

3 Indine Keeper

Linus Lönn

Thomas Lönn

17.4

3/2140 S 5 Managementkonsulterna Jämtland AB,m fl Eriksson Mats B, Rättvik

7

12 Joyness

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

16.8

9/2160 S 6 Almén Claes, Kilafors Hylander Tina & Nielsen Gustafsson R

8

10 Candy Lane

Henrik Svensson

Henrik Svensson

17.0

7/2160 S 7 Henrik Svensson Travstall AB, m fl Prestera International AB, Limhamn

O

1 Fool's Desire

Jörgen Berglund

Jarmo Kallunki

17.9

1/2140 S 6 Tjernström Linda, Nyland Tjernström Linda, Nyland

O

15 La Cerise

Per Linderoth

Aleksi Kytölä

17.5

12/2160 S 6 Karppinen Jouni, Finland Strand Daniel, Limhamn

O

14 Al's Charmy Flicka

Jonas Johansson

Fredrik Norredahl

17.7

11/2160 S 7 Penningkeisen HB, Frösön Lasual Stable KB, Bohus

d

6 Frida Taxam

Sofia Frilén

Tomas B Nilsson

ug

3/2160 S 6 Nilsson Tomas B, Nälden Lundblom Per, Sundsvall

d

4 Vemyras Vilma

Hans Bergh

Ola Djupenström

ug

1/2160 S 9 Stall Vemyra HB, Lugnvik Stall Vemyra HB, Lugnvik

Struken

8 Young Highness

Lars-Åke Svärdfeldt

Lars-Åke Svärdfeldt - 5/2160 S 5 Svärdfeldt Lars-Åke, Östersund Kjell Ungh AB, Viksjöfors

Struken

13 Cao K.

Susanne H Osterling

Nina Hansen - 10/2160 S 9 Hansen Nina, Finland Knutsson Trotting AB, Göteborg