Spelkalendern
Dannero
Första start 17:40
0ms
LOPP
1
17:40
2
18:02
3
18:25
4
18:48
5
19:10
6
19:35
7
19:57
8
20:19
9
20:41

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - P21 - Juniorchans
3-åriga och äldre högst 210.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 70.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Taste of Space

Erik von Essen

Michael von Essen

16.5

4/1660 S 6 Stall Optand HB, Östersund Eriksson Urban G, Vittinge

2

9 Granit Palema

Michelle Larsson

Marlene Näslund

16.5

7/1660 V 6 Näslund Marlene, Bjästa Bender Karl-Erik, Kvänum

3

8 Digital Bits

Mikael M Andersson

Daniel Pierong Berglund

16.6

6/1660 S 7 Pierong Berglund Daniel & Granath J Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

4

12 Foppa

Ida Olsson

Markus Pihlström

16.7g

10/1660 V 4 Sellén Jan O & Op's entreprenad HB Sellén Jan O & Pihlström Nils

5

3 Kung Triton

Ricky Eklund

Ulf Kjellsson

16.7

1/1660 V 9 Kjellsson Ulf, Hanna & Helena Stall Torpet HB, Bredbyn

6

5 Tommasi

Jennie Persson

Gun-Marie Persson

16.8

3/1660 V 9 Persson Gun-Marie, Indal Lasses Hästsport AB, Boden

7

2 Fromsomewhere

Håkan Wallberg

Håkan Wallberg

17.9

2/1640 S 8 Olsson Annika, Årsunda Olsson Annika, Årsunda

8

11 Livi Kingdom

Olle Wäjersten

Magnus Östman

17.2g

9/1660 V 9 Östman Magnus, Skog Lisa och Victor AB, Nacka Strand

O

10 Design Highlight

Ebba Ödling

Ebba Ödling

17.2

8/1660 S 9 Ödling Ebba, Noraström Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

14 Digital Phone

Amanda Hedlund

Annika Söderholm

17.7

12/1660 S 6 Söderholm Annika, Nyland Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

4 Popeye Face

Erika Rosén Eriksson

Monika Jonsson

19.2g

2/1660 V 9 Jonsson Monika & Backlund Leif Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

O

13 Avena Independent

Jill Ivarsson

Ulrika Byström

20.2g

11/1660 V 9 Byström Ulrika & Nilsson Hans Pettersson Eva, Alvesta

O

7 Nobootsontheground

Jörgen Berglund

Jarmo Kallunki

ug

5/1660 V 8 Kallunki Jarmo & Osmo Kallunki Jarmo, Nyland

d

1 Coco Loco Razz

Viktor Brodin

Thomas Norberg

11g

1/1640 S 5 Norberg Thomas, Alnö Gustafsson Ronny & Annika