Spelkalendern
Dannero
Första start 11:00
0ms
LOPP
1
11:00
2
11:22
3
11:44
4
12:06
5
12:30
6
12:52
7
13:12
8
13:32
9
13:51
10
14:10

Breddlopp - P21 - Juniorchans
3-åriga och äldre högst 100.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Light My Fire

Erik Holm

Elin Fast

18.0a

5/2140 S 5 Fast Elin, Näsviken Olsson Ulrika & Kristina

2

6 Fashion Queen W.W.

Micael Ågren

Micael Ågren

18.3a

6/2140 S 5 Ågren Micael & Jakobsson Viktoria W & W Import-Holz-GmbH, Tyskland

3

12 Catherine P.Hill

Malin Strinnlund

Håkan Berggren

18.4a

12/2140 S 5 Berggren Håkan, Berglund A & A Possible Horse's AB, Stöde

4

1 No Name

Raine Dahlberg

Johanna Dahlberg

19.0a

1/2140 S 7 Dalberg Johanna, Indal Claesson Thomas, Ljustorp

5

7 Flash W.F.

Brage Hansen

Brage Hansen

19.1a

7/2140 V 3 Törnblom Karl, Söråker WF Förvaltning AB, Boden

6

11 Global Vertigo

William Strand

Per A Lennartsson

19.3a

11/2140 V 6 Lennartsson Per A & Johansson Ulrika Global Farm AB, Nacka Strand

7

10 Sombodysheartbreak

Linnéa Edler Pålsson

Madeleine Pålsson

21.6a

10/2140 S 9 Enberg Per-Martin, Strömsund ACL Stuteri Inc, USA

8

2 Royalstraightflush

Michelle Larsson

Rickard Smidt

22.4ag

2/2140 V 4 Smidt Rickard & AB Royal Club Smidt Rickard, Sundsvall

d

3 Lill Raketen

Christina A Hande

Rickard Smidt

9ag

3/2140 V 6 Nilsson Susanne, Sundsvall Nilsson Susanne, Sundsvall

d

8 Goofy Boko

Oskar Florhed

Anders Näslund

uag

8/2140 V 8 Näslund Anders, Domsjö Boko Stables Holland BV, Nederländerna

Struken

4 Giselle Sisu

Ebba Ödling

Jenny Djupenström - 4/2140 S 5 Djupenström Jenny & Stenberg Ronja Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

Struken

9 Baloo E.M.

Olle Wäjersten

Magnus Östman - 9/2140 V 9 Hägglund Emma & Östman Magnus Hägglund Emma & Östman Magnus