Spelkalendern
Dannero
Första start 20:00
0ms
LOPP
1
20:00
2
20:22
3
20:44
4
21:06
6
21:50
7
22:10
8
22:31
9
22:52
10
23:12
11
23:32

Amirettas lopp - Norrlands Elitserie, försök - Stolopp
3-åriga och äldre ston högst 649.800 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040623 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 259.201 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Queen Tresher

Ulf Ohlsson

Markus Pihlström

14.3

12/2140 S 4 AB Härnösands Schakt & Trädgårdsanl. Stall Sillfrukost HB, Malmö

2

6 Blue Bell

Krister Söderholm

Anneli Kimmerud

14.5

6/2140 S 8 Kimmerud Anneli & Nyman Jan Kimmerud Anneli, Överhörnäs

3

9 Bird Lane

Robert Bergh

Robert Bergh

14.5

9/2140 S 4 Örebro MOT - AB Prestera International AB, Limhamn

4

5 Ninja's Queen

Micael Melander

Kennet Häggström

14.7

5/2140 S 5 Olsson Mats & Johansson Jessica Ninja Trotting AB, Sölvesborg

5

8 Indine Keeper

Mats E Djuse

Thomas Lönn

15.0

8/2140 S 6 Managementkonsulterna Jämtland AB,m fl Eriksson Mats B, Rättvik

6

15 Whitsun Madonna

Susanne H Osterling

Tina Loft

14.3

3/2160 S 7 Loft Tina & Per-Arne, Söderberg K & E Johansson Solveig, Frösön

7

10 Vemyras Vilma

Jenny Djupenström

Ola Djupenström

15.5

10/2140 S 10 Stall Vemyra HB, Lugnvik Stall Vemyra HB, Lugnvik

0

14 A Knight's Victory

Jill Ivarsson

Jill Ivarsson

15.0

2/2160 S 8 TomBox AB, Nyland AoS AB & AB Klotet Livs

0

2 High Hope Laday

Leif Eriksson

Kjell-Ove Eriksson

16.1

2/2140 S 6 Backa Gård Stuteri AB, Ursviken Fredriksson Roland & Olsson Annelie

0

13 Ella Victorystone

Emil Eriksson

Jan Ove Olsen

15.6

1/2160 S 6 Stall Petit Segersten Bettan, Fåker

0

7 Vendetta Face

Petter Lundberg

Josefine Beckman

16.5g

7/2140 S 5 Stall J & J Beckman HB, Boden Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

0

1 Sectumsempra

Henrik Svensson

Thomas Claesson

16.7

1/2140 S 7 Wermelin Håkan, Ljustorp Claesson Thomas, Ljustorp

0

3 Cobol Eternity

Per Linderoth

Per Linderoth

21.7g

3/2140 S 5 Lindblå Data AB & Söderström Anders Söderström Peter & Anders

0

4 Magic Request

Stefan Edin

Jonas Edlund

21.7g

4/2140 S 5 Edlund Lasse, m fl Edlund Lasse, Torpshammar

Struken

11 Isabelle Sisu

Magnus A Djuse

Mattias Djuse - 11/2140 S 4 Stall Ten Men Sisyfos Breeders AB, Sigtuna