Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Spårtrappa - P21-lopp
3-åriga och äldre högst 30.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Loveyouecus

Petter Lundberg

Petter Lundberg

17.9a

4/2140 V 5 Söderberg Thomas & Stall En Fyra HB Vartiainen Markku, Frankrike

2

6 AlwaysaPleasure DE(DE)

Andre Schiller

Klaus Kern

18.0a

6/2140 V 4 Sporrer Gerhard, Tyskland Lenders Mike & Sporrer Gerhard

3

5 Derin High(FI)

Roni Paldan

Roni Paldan

18.0a

5/2140 S 5 Paldan Tino, Finland Finsk Uppfödare

4

13 Ossimu

Henrik Nilsson

Carina Fridman

18.5a

13/2140 V 7 Fridman Carina & Sundström Ulf Ågren Mikael & Sundström Ulf

5

2 Illusionist

Mats L Andersson

Mats L Andersson

18.6a

2/2140 S 6 Åkerman Jessica, Stigtomta Hedblom Sebastian, Frövi

6

3 Dory Hall

Janina Glad

Claes Sjöström

18.6a

3/2140 S 4 Stall Garant Kjellgren Kenneth, Österskär

7

1 French Lovestory

Rebecca Dahlén

Dennis Palmqvist

18.6a

1/2140 V 4 Palmqvist Dennis, Persson Uno & L-O Palmqvist Dennis, Håkansson & Persson

8

9 Dragon Speed D.S.

Fredrik Söderberg

Roger Ahlberg

18.7ag

9/2140 V 4 Ahlberg Roger & Lars Sixtensson Nina, Köping

O

12 Big Heart(FI)

Jörgen S Eriksson

Timo Keto

19.0a

12/2140 H 3 Keto Helmi, Finland Finsk Uppfödare

O

15 Magnifique Frazer

Tom Fromell

Bernt Eriksson

19.0a

15/2140 S 5 Eriksson Harriet & Bernt Eriksson Harriet & Bernt

O

11 Nyxian

Sami Saarela

Sami Saarela

19.1ag

11/2140 V 4 Stenebäck Elisabeth & Arne Stenebäck Arne & Elisabeth

O

14 Baby Queen Glory(DE)

Marcus Lilius

Sybille Tinter

24.5ag

14/2140 S 3 Nebel B, Marcussen F & Tietz T Ruffato Raffaello, Italien

d

7 Valnes Hoffmaestro

Katarina Lorenz

Katarina Lorenz

.ag

7/2140 V 7 Lorenz K, Petersson K-Å, Eriksson C& M Wall Bengt, Segmon

d

10 Callie Vingboons

Micael Lindblom

Louise Granstedt

.ag

10/2140 S 4 Granstedt Louise, Sköllersta Olsson Britt-Marie & Lennart

d

8 Stacey Jovalley

Tony Wallin

Tony Wallin

.ag

8/2140 S 4 Ringkvist Håkan & Max500 AB Legl Helena, Bååth R & Legl Bååth I