Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05
10
15:24

Banförhållande: Lätt bana

Delningsproposition - Spårtrappa
3-åriga och äldre 50.001 - 600.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Global Lover(DE)

Jörgen Sjunnesson

Sybille Tinter

14.9a

4/2140 H 3 Bockhoff Klaus, Tyskland Bockhoff Klaus, Tyskland

2

13 Athletic Lane

Petter Karlsson

Thomas Franck

15.6a

13/2140 V 4 Thomas Franck AB, Almunge Thomas Franck AB, Almunge

3

1 Freckless

Jörgen S Eriksson

Jörgen S Eriksson

15.6a

1/2140 V 4 Johan Eriksson HB, Norberg Eriksson Karin, Norberg

4

11 Lucky Million

Göran Jansson

Göran Jansson

16.1a

11/2140 H 7 Jansson, Gradling, Lignell & Jakobsson Jansson Göran & Gradling Anna

5

5 Flacco

Isac Lindberg

Anneli Ekman

16.2a

5/2140 V 6 Renström David, Skellefteå Peltier Janine & Maurice

6

8 Homeland Pellini

Oskar J Andersson

Sandra Luomala

16.2a

8/2140 V 4 Stall Rita Pellini Breeding AB, Bromma

7

14 J.L.'s Apache

Anna Isabelle Karlsson

Jouni Kaipio

16.3a

14/2140 V 7 Kaipio Jouni & Lena Kaipio Jouni, Kolsva

8

15 New Aviator

Rikard N Skoglund

Ulrika Wällstedt

16.4ag

15/2140 V 8 Easy KB, Uppsala New Track HB, Harlösa

O

9 Mäster Sauron

Jorma Kontio

Jan Wickström

16.7a

9/2140 V 4 Stall Grinneby KB & Wickström Frida Wickström Jan & Britt

O

10 Wellina One

Magnus A Djuse

Anna Ågren

16.8a

10/2140 S 4 Ågren Anna, m fl Ågren Anna, Sandviken

O

2 Tabasco Face

Kaj Widell

Mattias Bergdahl

.a

2/2140 V 5 De Luxe Trotting Mälardalen HB Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

d

7 Zaritasmalina M.J.

Nathalie Vingmyr

Henrik Vingmyr

.ag

7/2140 S 5 Vingmyr Angelique, m fl Johnsén Marie, Vänersborg

d

3 Denver Brick

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

.ag

3/2140 V 5 Stall POMMeS HB (Jakobsson Magnus) Bredberg Anders, Tystberga

d

12 Spotlight Vixi

Kim Eriksson

Patricia van der Meer

.ag

12/2140 V 4 MTNStable&Hovsl.AB(van der Meer), m fl Juel Nielsen Susanne, Danmark

Struken

6 Mr Caviaro

Richard L Jansson

Kai K Luomala

.a

6/2140 V 6 Jansson Lars-Olov & Ek Agneta Jansson Lars-Olov & Ek Agneta