Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 18:20
LOPP
1
18:00
2
18:20
3
18:42
4
19:05
5
19:30
6
19:52
7
20:14
8
20:36
9
20:56
10
21:15
11
21:33
12
21:51

3-åriga och äldre högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 5.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Jerka Sting

Erik Adielsson

Stig H Johansson k- - - -  1/2140 - 0 H 3 Readly Express Pride Dreamcatcher Sjöblom Gruppen AB, Upplands Väsby Sandström Elisabeth, Olof & Karl

2

Blackbuck

Björn Goop

Björn Goop  - - - -  2/2140 - 0 S 4 Muscle Hill Pantholops Travkompaniets Stall AB (publ), Ekerö Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

Gitan de Touchyvon

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm  - - - -  3/2140 - 0 V 4 Tiego d'Etang Betty de Touchyvon Team Westholm AB, Sala Rouet Jean-Claude & Marie Laurence

4

Giselle

Torbjörn Jansson

Kjell Jonsson k-k-p- -  4/2140 - 0 S 4 Quite Easy U.S. Nightwish Criss Jonsson K, Gebart J-T & Strandberg C Bernhardsson Sven, Rättvik

5

Amazing Moment

Kenneth Haugstad

Niklas Johansson  - - - -  5/2140 - 0 V 3 Maharajah Newsworthy Johansson Niklas, Upplands Väsby Aagenäs Ole Sigurd, Norge

6

Trolla Doc

Viktor Flink Ideborn

Håkan B Svensson 0-k-p- -  6/2140 - 500 S 4 Scarlets Aino Troja Palema Svensson Håkan B & Nordin Kristina Hultberg Dan, Hallsberg

7

Auto Brake

Carl Johan Jepson

Stefan Melander  - - - -  7/2140 - 0 V 3 Scarlet Knight Digital Insight Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

8

Askö Winn

Kaj Widell

Per-Arne Persson k-0-d-5-  8/2140 - 4.800 S 6 Red Hot Dynamite Askö Toy Persson Per-Arne & Fischer Per Hansson Nils-Gunnar, Västerås

9

What the Hell(FI)

Jorma Kontio

Juha Koskela  - - - -  9/2140 - 0 S 3 Zola Boko Our Lucy Suur-Inkeroinen Hannu m fl., Finland Finsk Uppfödare

10

Livi Now or Never

Ulf Ohlsson

Patrik Jacobsson 0-d-0-0-0 10/2140 - 3.000 Svensk S 5 Dream Vacation Yum Yum Hall Njorum AB, Eskilstuna Lisa och Victor AB, Nacka Strand

11

Holy Ground

Örjan Kihlström

Roger Walmann  - - - -  11/2140 - 0 H 3 Father Patrick Moonlight Kronos SRF Stable AB Svensk Reklamfinans, Solna

12

Zinderellaz

Magnus S Karlsson

Maria Ottosson 7-7-8-k-k 1/2160 - 15.000 Svensk S 3 Lord Capar Nivola O.M. Ottosson Staffan, Odensbacken Ottosson Staffan, Odensbacken

13

Blitzy Streamline

Peter Fagré

Peter Fagré d-7-2-k-k 2/2160 - 14.500 Svensk S 7 Andover Andover Whooper Dooper Run Fagré Peter, Eskilstuna Strömline AB, Moheda