Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Spårtrappa
3-åriga och äldre 50.001 - 600.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Don't be a Loser

Björn Röcklinger

Björn Röcklinger

16.3a

10/2140 V 4 Stall Don't Be a Loser - Easy Röcklinger Björn,Demmers Michael, m fl

2

13 Francky des Molles

Ulf Ohlsson

Fredrik Wallin

16.5a

13/2140 V 5 Nolimit AB, Stockholm S.A.S. JLB Management, Frankrike

3

4 Dakar Brodde

Lars-Åke Söderholm

Lars-Åke Söderholm

16.5a

4/2140 V 4 Nielsen Christer, Kolbäck Brodda Stuteri AB, Skurup

4

6 Glamour Sisu

Mika Forss

Stefan Öhman

16.6a

6/2140 S 4 Kenneth Öhman Bil & Maskin AB Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

5

9 Abraham Frontline

Jörgen S Eriksson

Jörgen S Eriksson

16.6a

9/2140 V 5 Jörgen S Eriksson Trav AB, Eskilstuna Fastighetsaktiebolaget Kläppa

6

2 Q.Skift

Roger Wineryd

Kent Carlsson

16.9a

2/2140 V 6 Stall Skift AB, Stockholm Carlsson Kent, Eskilstuna

7

8 Imakemyjokes

Kenneth Haugstad

Anneli Ekman

17.0a

8/2140 V 5 Ekman A,A&V, P Schröder Ventilation AB Ekman Anneli & Emil

8

12 Someone Skift

Svante Ericsson

Kent Carlsson

17.1a

12/2140 S 4 Stall IFK Eskilstuna På Stället Carlsson Kent, Eskilstuna

O

3 Kalas

Roland Jansson

Jan Karlsson

17.1a

3/2140 V 4 Karlsson Jan & Jonas, Jansson Roland Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

O

14 J.S.Egon

Rickard Svanstedt

Rickard Svanstedt

17.1a

14/2140 V 4 Henningsson Stefan & Johnny Henningsson Stefan & Johnny

O

5 Mr Caviaro

Richard L Jansson

Kai K Luomala

18.1ag

5/2140 V 6 Jansson Lars-Olov & Ek Agneta Jansson Lars-Olov & Ek Agneta

O

1 Tommy Jovalley

Sofia Adolfsson

Roland Bååth

19.0ag

1/2140 V 5 Bååth Roland & Legl Helena Bååth Roland & Legl Helena

O

15 Elton Brick

Andreas Lövdal

Philip Wahlström di Luca

19.5a

15/2140 H 4 Norrby Säteri AB, Tystberga Bredberg Anders, Tystberga

Struken

7 Flacco

Jorma Kontio

Anneli Ekman

.a

7/2140 V 6 Renström David, Skellefteå Peltier Janine & Maurice

Struken

11 Pearl of the Star

Helena Liberg-Carlson

Lars D Carlson

.a

11/2140 S 7 Thorin Gustafsson Björn & Thorin Brith Thorin Siv, Stjärnhov
Sport