Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05
10
15:24

Delningsproposition
3-åriga och äldre högst 1.000.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Riptide R.D.

Rikard N Skoglund

Lise-Lotte Nyström

14.8a

1/2140 H 5 Stall Rappe Raket Stall Chipata KB, Båstad

2

2 Amazing Dream N.O.

Kenneth Haugstad

Niklas Johansson

14.9a

2/2140 V 6 Johansson Elie, Vallentuna Aagenäs Ole Sigurd, Norge

3

12 Fonda Boko

Torbjörn Jansson

Ulrika Wällstedt

15.1a

12/2140 V 8 St Guldstjärna HB,Svanfeldt & Grevald Annemanna AB, Ekerö

4

4 Titan Igiro

Petter Karlsson

Thomas Franck

15.2a

4/2140 V 8 Stall Brunna HB, Västerås Stall Brunna HB, Västerås

5

6 Digital Diamond

Emilia Leo

Ulrika Claesson

15.3a

6/2140 H 10 Claesson Ulrika & Hultgren Kjell Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

11 Victory Topline

Per Lennartsson

Timo Nurmos

15.3a

11/2140 V 6 Stall Topline KB, Mariestad Två Kloka HB, Mariestad

7

9 McGarret

Micael Stjernström

Jesper Hedqvist

15.4a

9/2140 V 5 Orion Byggnads AB & Hedqvist Hanna Orion Byggnads AB, Mantorp

O

7 Leonas Sami

Kim Eriksson

Jan Gustavsson

15.5a

7/2140 V 7 Gustavsson Jan & Strandberg Linda Hidalus AB, Linköping

O

8 Mega Star

Johan Wiman

Johan Wiman

15.5ag

8/2140 V 8 Megatrot AB & Stall J W HB Megatrot AB, Stockholm

O

3 Maximus M.M.

Anders Eriksson

Morten Waage

15.5a

3/2140 V 6 Stall Sandemar Johansson Magdalena & Waage Morten

d

5 Charlock Wiking

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

.ag

5/2140 V 6 Stall Let's Dance Charlock AB & Limerick Publishing AB

d

10 Dominator D.T.

Mats E Djuse

Rikard Lindh

.ag

10/2140 V 8 Lindh Rikard, Heby Stall Folgårds Dream Team AB, Svedala