Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44
10
21:02
11
21:22
12
21:40

Banförhållande: Lätt bana

Delningsproposition - Stolopp
3-åriga och äldre ston 50.001 - 300.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Höwings Yoki

Therese Boström

Fredrik Tengstad

15.4a

6/2140 S 4 Gubb-Dan HB, Dala-Husby Kleverbeck Otto & Marlies

2

4 S.G.'s Ambrosia

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

15.5a

4/2140 S 4 S G:s Potatis AB, Hedemora S G:s Potatis AB, Hedemora

3

3 Macarena

Malin Perés

Maria Westman

15.6a

3/2140 S 5 Firma Dala Equiterapi & Westman Malin Westman Maria, Svärdsjö

4

11 Hults Ingela

Henrik Nilsson

Ulf Bertilsson

15.7a

11/2140 S 5 Stall Nyköping Sunlight & Ina-Q Ina-Q AB, Lidén Ingela & Roger

5

7 Noisette Rock

Jens Laursen

Katarina Aurell Laursen

16.0a

7/2140 S 6 Söderström Mats L & Piikki Kristin Söderström Mats L, Lerdala

6

12 Iris di Quattro

Tom Fromell

Per Fromell

16.1a

12/2140 S 5 Easy KB, Uppsala Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

7

10 No Replica

Richard L Jansson

Åsa Lindberg

16.4a

10/2140 S 4 Skaber Stable HB, Storå Skaber Stable HB, Storå

O

9 Whilma Majo

Hans G Eriksson

William Eriksson

16.5a

9/2140 S 6 MKJ Invest AB&TeamEriksson Trotting AB MKJ Invest AB, Falköping

O

2 Chenille

Per Lennartsson

Marcus Mathisen

17.8ag

2/2140 S 4 Stall Marcema HB, Eskilstuna Goop Annika & Olle

O

5 Magnifique Frazer

Kent P Gustavsson

Bernt Eriksson

17.9a

5/2140 S 5 Eriksson Harriet & Bernt Eriksson Harriet & Bernt

Struken

1 Backflip

Ralf Göstas

Ralf Göstas

.a

1/2140 S 4 Göstas Ralf, Åland Menhammar Stuteri AB, Ekerö

Struken

8 Miesha Tate

Jenny A Björk

Roland Lindegren

.a

8/2140 S 6 Lindegren Erik, Lövstabruk Mickelsson Thomas, Sundbyberg