Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

ALFAB - Final Montéserien - Montélopp
4-åriga och äldre 250.001 - 1.500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Monté. Autostart. 12 startande.
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-5.400-2.000 samt 2.000 kr till övriga ej distanserade och ej diskvalificerade som fullföljer loppet.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Bonnies Celebrity

Jennifer Persson

Peter Untersteiner

14.0a

4/2140 V 7 Erixon Kent & Marianne Erixon Kent & Marianne

1

6 Donatella Center

Jonathan Carre

Juhani Partanen

14.0a

6/2140 S 8 Stall Örebrohästarna (Partanen J) MusicCenter Skara AB

3

5 Cinnamon Prince

Sofia Adolfsson

Kenneth L T Nilsson

14.3a

5/2140 V 11 Nilsson Kenneth L T & Janson Cim Easy KB, Uppsala

4

10 Vidivici C.C.

Emilia Leo

Mattias Djuse

14.7a

10/2140 V 7 Stall Kompact HB, m fl Carlberg Carin, Morgongåva

5

8 Smevikens Cruiser

Julia Andersson

André Eklundh

15.1ag

8/2140 H 8 Andersson Håkan, Bullaren Andersson Håkan, Bullaren

6

12 Imperator

Linnéa Alsén

Mimmi Elfstrand

15.7a

12/2140 V 9 Stall Grabbhästen - Easy KK Zmaj, Serbien

7

7 Divas Revansch

Alice Molin

Ove Ousbäck

15.7a

7/2140 V 10 Fridhems Hästverksamhet HB, Axvall Sista Versen 35291 AB

8

11 Raggamuffin

Linda Furåker

Lars Järpedal

16.3a

11/2140 V 10 Lilleskogs Bygg & Förv AB, B.Wedin HB Menhammar Stuteri AB, Ekerö

9

1 Mellby Glader

Madelen Berås

Robert Bergh

16.5ag

1/2140 V 5 Mellby Gård AB, Malmö Mellby Gård AB, Malmö

10

2 Bison Spiro

Kevin Gondet

Anna-Karin Rundqvist

17.3a

2/2140 V 9 St Spiritus HB (Rundqvist Anna-K) m fl St Spiritus HB (Rundqvist Anna-K) m fl

Struken

3 Highspirit

Susanna Smedeby

Björn Röcklinger

.a

3/2140 V 12 Andersen Troels, Tärnsjö Eriksson Ulla & Håkan

Struken

9 Vacqueyras

Nicole Melberg

Thomas Åhlund

.a

9/2140 V 11 Stall Tunbodarna Ahl Pieter & Sandberg Tommy B