Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Elite Stadshotellet Eskilstuna - Spårtrappa
3-åriga och äldre 80.001 - 240.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 James Gonzales(FI)

Jorma Kontio

Katja Melkko

14.6a

3/2140 H 4 Leppänen Risto, Finland Leppänen Risto, Finland

2

6 Dakar Brodde

Lars-Åke Söderholm

Lars-Åke Söderholm

15.0a

6/2140 V 4 Nielsen Christer, Kolbäck Brodda Stuteri AB, Skurup

3

7 Chef M.M.

Michael Larsson

Michael Larsson

15.0a

7/2140 V 4 Dahlberg Mikael & Larsson Michael Johansson Magdalena & Waage Morten

4

11 Spectacular

Björn Goop

Björn Goop

15.1a

11/2140 V 4 Sanda Racing Stable AB, Årjäng de Jong Jack G H, Tyskland

5

9 Homeland Pellini

Örjan Kihlström

Sandra Luomala

15.1a

9/2140 V 4 Stall Rita Pellini Breeding AB, Bromma

6

10 Let's Go Tooma

Carl Johan Jepson

Andreas Oscarsson

15.1a

10/2140 V 5 Jansson Maria & Oscarsson Andreas Oxalis AB, Bromma

7

1 Dugarry Zet(FI)

Mika Forss

Nina Pettersson-Perklén

15.2a

1/2140 H 4 Team One Moore, Finland Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

O

8 Arrow Avon

Sven-Åke Eriksson

Ulf Jonsson

15.3a

8/2140 V 6 Jonsson Ulf, Stallarholmen Jonsson Ulf & Jonsson Viberg Anna

O

15 Icarus Boko

Kenneth Haugstad

Kenneth Haugstad

15.5a

15/2140 V 5 Easy KB, Uppsala Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

12 Skinny Dipping

Kenneth Gorski

Linnea Brattström

15.7a

12/2140 S 6 Eriksson K, Brattström K & L Soelberg Madsen Sune, Skåne-Tranås

O

14 Staro Onyourmarks

Erik Adielsson

Stig H Johansson

16.1a

14/2140 S 3 AB Kungsholmen Hästar, m fl Nilsson Staffan B, Ramkvilla

O

4 Udde Face

Tommy Karlstedt
Dante Kolgjini

Håkan Karlsson

16.5a

4/2140 V 4 Ryka Invest AB, Eskilstuna Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

O

2 Zaritasmalina M.J.

Nathalie Vingmyr

Henrik Vingmyr

18.9ag

2/2140 S 5 Vingmyr Angelique, m fl Johnsén Marie, Vänersborg

O

5 Mr Caviaro

Mats E Djuse

Kai K Luomala

.ag

5/2140 V 6 Jansson Lars-Olov & Ek Agneta Jansson Lars-Olov & Ek Agneta

d

13 Girlpower Sisu

Jarno Koskela

Heikki Matias Koskela

.ag

13/2140 S 4 Firma Koskela Stable Sisyfos Breeders AB, Sigtuna