Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 13:00
LOPP
1
13:00
2
13:24
3
13:46
4
14:08
5
14:30
6
15:00
7
15:22
8
15:45
9
16:07
10
16:30
11
16:53
12
17:16

Banförhållande: Lätt bana

Eskilstuna Kommun - STL Diamantstoet, Försök 6 i Meeting 7 (Final Solvalla 28 november)
3-åriga och äldre ston 100.001 - 660.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 220.001 kr
Pris: 110.000-55.000-27.500-14.500-9.000-6.000-5.000 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Chicharita(FI)

Jorma Kontio

Timo Nurmos

13.1

2/2140 S 4 Kopola Mikael & Parttimaa Teemu Kopola Mikael & Parttimaa Teemu

2

9 Beluga West

Peter Untersteiner

Peter Untersteiner

13.1

6/2160 S 6 Hammarglo Farm KB & Bengt Wedin HB Hammarglo Farm KB & Bengt Wedin HB

3

7 Ies Elisabet

Mats E Djuse

Fredrik Wallin

13.3

4/2160 S 4 IFG Konsult AB, Enköping Edlund Inger, Enköping

4

6 Valborg Marje

Paw Mahony

Paw Mahony

13.3

3/2160 S 7 Mitt i Byn Förvaltnings AB, Kopparberg Larsson Arne, Kopparberg

5

1 You to Racer

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

14.1

1/2140 S 4 Månsson Fredrik, Söderköping Månsson Fredrik, Söderköping

6

10 Havana Boko

Carl Johan Jepson

Diederik Meilink

13.4

7/2160 S 6 Björn Ljungberg Konsult AB, Nykvarn Boko Stables Holland BV, Nederländerna

7

8 Qeen Roc

Magnus A Djuse

Joakim Elfving

13.5

5/2160 S 4 Qeen Roc HB, Strängnäs Högtorps Gård AB, Stjärnhov

O

3 Jula Madonna

Ulf Ohlsson

Ulf Stenströmer

14.2

3/2140 S 4 Jula AB, Skara Blank Karl-Johan, Skara

O

13 Jasmin Band

Emilia Leo
Torbjörn Jansson

Sophia Olsson Jacobsen

13.5

10/2160 S 5 Swedish Spara Smart AB, m fl Engberg Tommy & Mählqvist Dorthy

O

11 Galant Sisu

Björn Goop

Björn Goop

13.6

8/2160 S 4 il Porto Group AB, Lund Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

12 Ritz Guiness

Markus Niklasson

Emma E Johansson

13.6

9/2160 S 8 Johansson Emma E, m fl Rittbring Lars-Göran & Ann-Charlotta

O

5 Twinkle Face(DE)

Per Lennartsson

Sybille Tinter

13.6

2/2160 S 5 Bornmann Hans Ulrich, Tyskland Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

O

15 Don't be Shy

Johan Untersteiner

Peter Untersteiner

17.5g

12/2160 S 5 Söderberg Tommy, Helsingborg Röcklinger Björn, Heby

O

14 Luna Nera Doc

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

.g

11/2160 S 8 Svensson Håkan B & HB Trend Center Hultberg Dan, Hallsberg

Struken

4 Mellby Hope

Erik Adielsson

Svante Båth

.

1/2160 S 4 Mellby Gård AB, Malmö Mellby Gård AB, Malmö