Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33
11
21:51

Banförhållande: Lätt bana

Sleipner UV-loppet - Kallblodslopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 50.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 175.001 kr, 40 m vid 295.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Guli Vitus

Torbjörn Jansson

Mirell Hampusson

27.0

2/2180 V 9 Hampusson M & B, Larsson, Kristiansson Andersson F & HB Anderssons Hästar

2

7 Buska Blyg

Robert Bergh

Robert Bergh

27.9

2/2160 H 4 R Bergh Travstall AB, m fl (Carlsson O Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

6 Kajsas Ture

Susanne Österberg

Susanne Österberg

28.6

1/2160 V 8 Dynesius Caroline, Ludvika Dynesius Caroline, Ludvika

4

12 Klack Alva

Madelene Johansson

Robert Wilhelmsson

28.8

7/2160 S 5 Wilhelmsson Robert & Johansson M Olsson Jessica & Reiser Joakim

5

1 Sör Tinder

Rose-Marie Söderlund

Rose-Marie Söderlund

29.7

1/2140 V 11 Söderlund Rose-Marie & Håkan Söderlund Rose-Marie & Håkan

6

10 Axel Sigfrid

Ulf Ohlsson

Kenneth Haugstad

29.7

5/2160 V 4 Easy KB, Uppsala Johansson Peter, Harads

7

5 Alwinn W.J.

Rebecca Dahlén

Robert Wilhelmsson

30.9

5/2140 V 5 Stall J U P HB, m fl (Wilhelmsson R) Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert

8

2 Adam Viking

Kajsa Frick

Kajsa Frick

31.0

2/2140 V 11 Firma Stall M.M Persson Tage & Sonny

O

8 Nygårds Drivex

Hanna Norring

Johnny Norring

30.2

3/2160 V 10 Norring Johnny, Valbo Rohlin Marie & Nygårdh Sören

O

4 Rutbo Balderina

Malin Lindkvist

Anders K Karlsson

31.6g

4/2140 S 12 Karlsson Anders, Lindqvist J, M & E Karlsson Anders K, Säter

O

14 Dale Spik

Rikard N Skoglund

Malin Stenqvist

31.1g

1/2180 V 11 Stenqvist A & M, Holmberg L & A-M Tollefsen Jan E, Norge

O

11 Sagoprins Jevi

Jorma Kontio

Calle Persson

32.6g

6/2160 V 12 Persson Calle, Äppelbo Stall Ulwedsboda HB, Fagersta

O

13 Nebbenes Solan

Oskar Kylin Blom

Nicklas Blom

34.2g

8/2160 H 4 Blom Nicklas, Tierp Nebbenes Jan Helge, Norge

Struken

3 Xenon Gel

Leif Witasp

Leif Witasp

.

3/2140 V 4 Stall LappMasen Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth

Struken

9 Löpeld

Liselotte Kihlbom

Liselotte Kihlbom

.

4/2160 V 10 Kihlbom Solveig, M, A-C & L Berglund Carola, Malungsfors