Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 10:00
LOPP
1
10:00
2
10:15
3
10:30
4
10:45
5
11:00

Spårtrappa - Endast B-tränade hästar
3-åriga och äldre i B-träning. I oavbruten B-träning fr.o.m. 201201. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-2.000 samt 2.000 kr till övriga ej distanserade och ej diskvalificerade som fullföljer loppet.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Henri Journey

Mika Forss

Roni Paldan

16.4a

1/2140 V 3 Konepalvelu Erkco Oy, Finland Heikki Taipale Dödsbo, Finland

2

12 Kutafort

Kenneth Gorski

Kjell Schött

16.5a

12/2140 V 5 Skött Kjell, Stockholm Skött Kjell, Stockholm

3

4 Rapunzel A.T.

Jorma Kontio

Anna-Maija Andersson

16.6a

4/2140 S 4 Firma Stall Akta Andersson Anna- Maija,Torbjörn & Tilda

4

5 Cash Coin

Isac Lindberg

Jan Mård

16.7a

5/2140 V 4 Mård Jan, Köping Fock Lena, Alingsås

5

6 Daisy Laday

Cay Mäkinen

Cay Mäkinen

16.7a

6/2140 S 4 Mäenpää Pentti, Västerås Fredriksson Roland & Olsson Annelie

6

2 Buttermere

Mikael Axelsson

Tommy Nilsson

16.9a

2/2140 V 5 Mere Stables Nilsson Tommy, Söderköping

7

7 Broadway Frazer

Kent P Gustavsson

Bernt Eriksson

17.1a

7/2140 V 6 Eriksson Bernt & Harriet Eriksson Bernt & Harriet

8

10 Opticoin

Petter Lundberg

Jonna Jinesjö

18.3ag

10/2140 V 4 Stall Crossroad HB, Västerås Sydtrav HB, Linköping

9

8 Dacore

Elina Rodionovskaya

Elina Rodionovskaya

18.9a

8/2140 S 3 Renkse Grew Yvonne, m fl Eriksson Ulla & Håkan, Stall Växus AB

d

3 Uberty Face

Patrik Pettersson

Patrik Pettersson

3ag

3/2140 S 4 Crown Kemp HB, Mariestad Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

d

11 La Prima Stella

Kaj Widell

Mario Di Lorenzo

uag

11/2140 S 4 Stall Prima Di Lorenzo Mario & Inger

Struken

9 Lady Jane Grey(FI)

Taneli Säde

Jonna Irri - 9/2140 S 4 Mäkelä Mikko & Piia, Finland Finsk Uppfödare