Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 11:15
LOPP
1
11:15
2
11:38
3
12:00
4
12:25
5
12:47
6
13:07
7
13:27
8
13:47
9
14:07

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030402 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 5.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Gill Gal

Jorma Kontio

Timo Nurmos

17.1

6/2140 S 4 Stall Timo Nurmos AB, Tullinge Willow Oak Ranch, USA

2

11 Laird Hamilt Boko

Mattias Djuse

Mattias Djuse

17.7

11/2140 V 3 Easy KB, Uppsala Boko Stables Holland BV, Nederländerna

3

12 Miss Marketing(FI)

Kai P Jussila

Nina Pettersson-Perklén

17.8

12/2140 S 3 Team Cash Flow, Finland Finsk Uppfödare

4

2 Vanilla Run

Kaj Widell

Patrik Jacobsson

17.8

2/2140 S 5 Njorum AB, Eskilstuna Njorum AB, Eskilstuna

5

1 Angus Rice

Anders Eriksson

Tommy Eriksson

17.9

1/2140 V 4 Olofsson Sören, Borlänge Åström Roger, Leksand

6

8 Ztardust

Lars D Carlson

Lars D Carlson

18.2

8/2140 V 4 Carlson Lars D, Eskilstuna Carlson Lars D, Eskilstuna

7

13 Hot Lacey Tess

Carl Philip Lindblom

Sami Saarela

18.3

1/2160 S 5 Svensson Teres & Andersson Lars-Erik Svensson Teres & Andersson Lars-Erik

8

7 Hanna Sisu

Mika Forss

Petri Salmela

20.9g

7/2140 S 4 Söderbytorp Konsult AB, Märsta Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

9 Looper

Jenny Strage

Erik Svensson

21.4

9/2140 V 5 Erik Svensson Travtränings AB Erik Svensson Travtränings AB

O

5 Buxton

Richard L Jansson

Åsa Lindberg

21.5g

5/2140 V 4 Lindberg Åsa & J.G. Byggservice AB Lindberg Åsa & Jansson Roland

O

10 Thrust Lever

Daniel Bouvin

Mervi Bouvin

21.8g

10/2140 S 5 Bouvin Daniel, Fjärdhundra Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

3 Cheeky Doc

Per Lennartsson

Malin Hurtig

26.4g

3/2140 V 3 L.G.J. Invest i Örebro AB Hultberg Dan, Hallsberg

d

4 Noble Brodde

Peter G Norman

Peter G Norman

12g

4/2140 V 5 Neb - Teamet AB, m fl Brodda Stuteri AB, Skurup