Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 18:10
LOPP
1
18:10
2
18:30
2
18:30
3
18:53
3
18:53
3
18:53
4
19:15
4
19:15
5
19:40
6
20:01
6
20:01
6
20:01
7
20:22
7
20:22
8
20:40
9
20:58
9
20:58
9
20:58
10
21:16
10
21:16
11
21:34
12
21:49
12
21:49
12
21:49

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Spårtrappa
Högst 800.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030417 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Illusionist

Mats L Andersson

Mats L Andersson

17.6a

6/2140 S 7 Åkerman Jessica, Stigtomta Hedblom Sebastian, Lidköping

2

8 Cash Coin

Isac Lindberg

Jan Mård

17.6a

8/2140 V 5 Mård Jan, Köping Fock Lena, Alingsås

3

7 Moons Engla

Anni Magnusson

Göran Magnusson

17.8a

7/2140 S 6 Magnusson Göran, Vingåker Johansson Ingemar, Lenhovda

4

4 Dreams Make Stars

Mathias Lindblom

Mathias Lindblom

17.8a

4/2140 V 4 Lindblom M & F:a Ridehags Hovslageri Lindblom Mathias & Ridehag Anne-Frida

5

9 Mountain Priestman(FI)

Juha Koskela

Juha Koskela

17.8a

9/2140 V 5 Team Vuorisaamaajat, Finland Lappi Asko & Sari

6

1 Danijela Å.

Jesper Sjökvist

Ulrika Riesterer

18.1a

1/2140 S 6 Ådö Säteri AB, Bro (Riesterer Ulrika) Ådö Säteri AB, Bro (Riesterer Ulrika)

7

12 Youseea Gazolina

Markus Linryd

Elin Jakobsson

18.1a

12/2140 V 8 Jakobsson Elin & Pia Andersson Linda & Toya

8

11 Hard Style

Aleksi Flink

Henrik Vingmyr

18.2a

11/2140 V 5 Stall Black & White Trot Vingmyr Angelique, Ösmo

O

2 Hot Lacey Tess

Carl Philip Lindblom

Sami Saarela

18.8ag

2/2140 S 5 Svensson Teres & Andersson Lars-Erik Svensson Teres & Andersson Lars-Erik

O

5 Lilja le Soleil

Svante Ericsson

Svante Ericsson

ua

5/2140 S 4 Bifirma Stall Mållinjen Redersson Management AB, Stockholm

O

10 Garantina

Victor Remneby

Mats Remneby

uag

10/2140 S 5 Cadax Elektronik AB, Bro Remneby Mats, Bro

d

3 Partybean Girl

Niklas Andersson J-son

Veikko Salander

uag

3/2140 S 6 Salander Veikko, Tungelsta Salander Veikko, Tungelsta