Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Stenhus Fastigheter - Spårtrappa
3-åriga och äldre 100.001 - 300.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031106 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Immigrant Am

Peter Ingves

Jörgen S Eriksson

13.2a

5/2140 V 3 Stall Courant AB, Stockholm Am Bloodstock AB, Stockholm

2

11 Prosperous S.(DE)

Björn Goop

Björn Goop

ita

11/2140 H 4 Andreas & Isabell Jauss, Tyskland Maleitzke Patrick, Tyskland

3

3 Wagger Zacker(FI)

Torbjörn Jansson

Juha Koskela

ita

3/2140 V 4 Koskela Juha, Finland Knuuti Ulla, Finland

4

2 Power Glide

Per Lennartsson

Ulf Stenströmer

ita

2/2140 V 4 Ulf Stenströmer AB, Pamukci N, Kavak D Travtränare Mats Gustafsson AB, Habo

5

15 Global Above All

Anders Eriksson

Anders Eriksson

ita

15/2140 V 5 Stall SoFo Global Farm AB, Nacka Strand

6

1 Take Me Sober

Robert Bergh

Robert Bergh

ita

1/2140 S 3 AB Torp och Småhus i Västergötland Sjödin Magnus & Staffan & Bjerkås E

7

10 Timetopaythepipe

Lars-Åke Söderholm

Lars-Åke Söderholm

ita

10/2140 V 7 Life Care Assistans (Skogstorp) AB Mälarvik Fastigheter AB, Enköping

O

12 C.Neway

Casper Hammelev

Casper Hammelev

ita

12/2140 V 5 Hammelev Casper, Grangärde Hammelev Casper, Grangärde

O

7 Le Mare

Leif Millerud

Leif Millerud

ita

7/2140 S 5 Johansson Marie A, Mjölby Johansson Marie A, Mjölby

O

6 Cash Kid Gwen

Andreas Lövdal

Lars-Erik Eriksson

ita

6/2140 V 9 Stall Golvsta HB, Alunda Ecurie de Montdauphin Earl, Frankrike

O

14 Incora Zon

Örjan Kihlström

Britt-Marie Danell

ita

14/2140 S 8 Danell Britt-Marie, Eskilstuna Ohlzon Sören & Gun

O

4 The Secret

Kenneth L T Nilsson

Kenneth L T Nilsson

ita

4/2140 V 5 Louthander Marie, Örebro Nilsson Kenneth L T, Örebro

O

9 Iggy Boko

Ulf Ohlsson

Conny Johansson

ita

9/2140 V 6 Transportbolaget i Eskilstuna AB Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

8 Annie Flame

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

uag

8/2140 S 5 Svedberg Markus B, Andersson Leif&Lena Andersson Leif & Lena

d

13 Xanthis Fantasy

Carl Johan Jepson

Fredrik Wallin

14ag

13/2140 S 4 Flenmo Egendom AB, Mellösa Flenmo Egendom AB, Mellösa