Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Viby Buss - STL Klass II, Försök 6 i meeting 7 (Final Solvalla 27 november)
3-åriga och äldre svenska 100.001 - 250.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 031106 eller tidigare.
2640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Räser Helge

Magnus A Djuse

Camilla Collander

14.4a

1/2640 V 6 Collander Camilla & Johansson Ulf Collander Camilla & Johansson Ulf

2

10 La Verite

Jorma Kontio

Katja Melkko

14.5a

10/2640 V 4 Kontio Stable AB, Enköping Kontio Stable AB, Enköping

3

3 That's So Clever

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

14.6a

3/2640 V 3 Olof Brodin (Chartering) AB,Sollentuna Holm Hästgården AB & Siljamäki Anne

4

4 Wish Me Magic

Anders Svanstedt

Anders Svanstedt

14.6a

4/2640 V 4 Kakel & Golvavjämning Väst AB AB Svensk Reklamfinans, Halmstad

5

2 Fighter Simoni

Carl Johan Jepson

Maria Törnqvist

14.7a

2/2640 V 4 Stall Fighter HB, Onsala Simoni Peter, Polen

6

9 Global Crossover

Ulf Ohlsson

Fredrik Wallin

14.8a

9/2640 H 3 Wallin Fredrik & IFG Konsult AB Global Farm AB, Nacka Strand

7

6 Oskar Run

Rikard N Skoglund

Tomasz Wisniewski

14.8a

6/2640 H 4 Fjällström Lennart, Rejmyre Fjällström Lennart, Rejmyre

8

11 Letthecowboysride

Per Lennartsson

Svante Ericsson

14.9a

11/2640 V 3 Åhus Stable AB, Åhus Fiding AB, Värnamo

O

5 Invisible Sun

Erik Adielsson

Adrian Kolgjini

14.9a

5/2640 H 3 Stall Courant AB, Stockholm Sahlin & Co Handelsaktiebolag, Bromma

O

8 Izor Sisu

Örjan Kihlström

Pasi Aikio

15.0a

8/2640 H 3 Stall Macapelli Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

7 Bowling Orlando

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

18.1a

7/2640 V 4 HB Kaprifool, Jörlanda Medin Christina, Fjärås

Struken

12 Dreams Happen

Mika Forss

Jörgen Westholm - 12/2640 S 4 Stall Ta i Trä HB, Sandviken Westholm Jörgen, Sala