Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

A-Optik Eskilstuna - STL Diamantstoet, Försök 6 i meeting 7 (Final Solvalla 27 november)
3-åriga och äldre ston 100.001 - 975.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 031106 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 325.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Minnucci Zon

André Eklundh

André Eklundh

13.4

3/2140 S 4 Ohlzon Torbjörn & Madelen Ohlzon Torbjörn & Madelen

2

9 Ottilia Fri

Petter Karlsson

Ann-Britt Hansson

12.8

1/2160 S 6 Rosvall Johan & Liljedahl Helena Stall Fri HB, Stånga

3

7 Beauty Super Nova

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

13.6

7/2140 S 5 Easy KB, Uppsala Enström Suzanne & Alldén Malin

4

10 Wallawalla Broline

Björn Goop

Björn Goop

13.1

2/2160 S 4 Ecurie de l'Empereur, Frankrike Broline International AB, Svenljunga

5

2 NothingLike Malena(NO)

Rikard N Skoglund

Lars Fredrik Mietinen

13.9

2/2140 S 5 Mietanen Emilie H & Katja H, Norge Arvesen Per, Norge

6

12 Ava

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson

13.2

4/2160 S 7 Lasses Hästsp.AB &Travtr.H Olofsson AB Travtr.H.Olofsson AB &Lasses Hästsp.AB

7

4 Didi Dam(FI)

Erik Adielsson

Katja Melkko

14.0

4/2140 S 4 Stall Ifa-Racing Sericotechnics Oy, Finland

8

15 Fantaghiro Brick

Pierre Nyström

Lise-Lotte Nyström

13.5

7/2160 S 4 Nyström Pierre, Ärla Bredberg Anders, Tystberga

O

14 Princess Kloster

Johan Untersteiner

Peter Untersteiner

13.8

6/2160 S 5 Stall Kloster Johansson Sture, Åskloster

O

13 Bowling el Mar

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

14.0

5/2160 S 6 Svenska Rainbowl AB, Fjärås Medin Christina, Fjärås

O

11 Pappajonnys Ilse

Örjan Kihlström

Mikael Eriksson

14.2

3/2160 S 5 Mikael Travträning HB, Skultuna Westman Malin, Heby

O

8 Navona

Robert Bergh

Robert Bergh

15.6

8/2140 S 4 Annemanna AB, Ekerö Sjunnesson Jörgen & Gustavsson Holger

O

5 Love Eagle

Jorma Kontio

Katja Melkko

ug

5/2140 S 4 Meriläinen S, Väänänen T mfl. Kuisla Reima, Finland

d

6 Cash and Carry

Anders Svanstedt

Anders Svanstedt

9g

6/2140 S 4 Kakel & Golvavjämning Väst AB Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

1 Best in Show As

Stefan Persson

Jonna Irri

kubug

1/2140 S 4 Ämmälä Iivo, Stockholm Scuderia Fior Di Loto SRL, Italien