Spelkalendern
Eskilstuna
Första start 17:45
+17° 7ms
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

K150/U35 - P22-lopp
3-åriga och äldre 50.001 - 130.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 870101 till 040524 med högst 150 sulkylopp under 2021.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Sundance D.E.

Ellica Sandegren

Ellica Sandegren

15.7a

6/2140 V 5 Sandegren Ellica, Isak, Marie & Mikael Burgard Nina, Tyskland

2

5 M.T.Penelope

Micael Lindblom

Mercedes Balogh

16.0a

5/2140 S 5 M.B. Trav KB, Arboga Misty Trotting AB, Strängnäs

3

1 Initial Climb

William Ekberg

Jörgen Westholm

16.0a

1/2140 S 4 Easy KB, Uppsala Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

4

3 Björkhagas Alfred

Tom Johansson

Lars Palmqvist

16.1a

3/2140 V 4 P.Konsult &Marknadsbolag KB,Eskilstuna Palmqvist Lars, Eskilstuna

5

8 Blauer Max

Carl Philip Lindblom

Åke Lindblom

16.1a

8/2140 V 4 Grufman Thomas Grufman Thomas

6

9 Lexington Yoda

Zeb Jonasson

Jennifer Persson

16.2a

9/2140 V 4 Älvsby Bygg & Plåtslageri AB,Stockholm Lillprinsen HB, Sollentuna

7

4 Lady Moonshadow

Niklas Andersson J-son

Timo Levä

16.7a

4/2140 S 8 Talviharju Mattias, Åkersberga Levä Timo, Åkersberga

0

2 Cloud Jubb

Jesper Olsson

Micael Broberg

17.9a

2/2140 V 4 Broberg Micael, Norrtälje Broberg Micael, Norrtälje

0

10 Mr A.E.

Niclas Hammarström
Lukas L Svedlund

Nicklas Pettersson

17.9a

10/2140 V 5 Eidefors Toini, Enköping Lillje Anders, Arboga

0

11 Inzane

Dennis Engelbo

Sami Saarela

18.3a

11/2140 S 5 Saarela Sami, Torshälla Saarela Kirsi, Torshälla

0

7 Orion All Over

Marcus Sundberg

Sami Saarela

18.3a

7/2140 V 8 Mälarkusar AB, Västra Näshulta Fahllund Bengt, Västra Näshulta

0

12 Lucky Point

Kevin Gondet

Kevin Gondet

20.6a

12/2140 V 5 Åberg Signe & Maria Living 4 Life Sweden AB