Spelkalendern
Färjestad
Första start 13:15
LOPP
1
13:15
2
13:38
3
14:01
4
14:24
5
15:00
6
15:22
7
15:45
8
16:07
9
16:30
10
16:52
11
17:17
12
17:38

Långfredagsstayern
3-åriga och äldre 100.000 - 2.600.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
3140 m. Tillägg 20 m vid vunna 360.000 kr, 40 m vid 700.000 kr, 60 m vid 1.350.000 kr
Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-5.500-3.500 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Vikens High Yield

Robert Bergh

Robert Bergh

13.7

3/3160 V 6 Firma M F P Trading, Axvall Fellbrandt Mikael, Axvall

2

3 Enzo Am

Per Nilsson

Bengt Oltorp

14.0

1/3160 V 6 Karlstad Metallisering AB, m fl Am Bloodstock AB, Stockholm

3

2 Edmund

Thomas Dalborg

Johan L Sundgren

14.7

2/3140 V 5 Andreasson Anette Suzanna, Göteborg Wall Åke A & Mona

4

4 Global Skipper

Jonas Moberg

Jonas Moberg

14.3

2/3160 V 8 Moberg Jonas, m fl Global Farm AB, Nacka Strand

5

6 Rigel Face

Ulf Ohlsson

Stefan Melander

14.4

4/3160 V 7 Stall Courant AB, Stockholm Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

6

9 Religious(FI)

Mika Forss

Nina Pettersson-Perklén

14.0

3/3180 H 5 Tiimi Rellulla Raveihin, Finland Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

7

7 Vincent As

Carl Johan Jepson

Magnus Dahlén

14.1

1/3180 V 6 Stall Skepparkroken AB, Ängelholm Allev. Della Serenissima Ss, Italien

O

1 Eraja Jaam

Tim Nagel

Jonas Moberg

15.0

1/3140 V 6 Moberg Jonas, m fl Moberg Jonas, m fl

O

12 Ragazzo da Sopra

Björn Goop

Björn Goop

13.7

2/3200 V 7 Larome Breed HB, Åmål Schullström Håkan, Åmål

O

13 Super Zantos

Ante Lisell

Tina Lisell

13.9

3/3200 V 10 Lisell Tina, Rättvik Olsson Patrik & Blom Sara

O

10 J.S.Apollo

Mikael J Andersson

Jarl Spelling

14.5

4/3180 V 8 Spelling Jarl, Björneborg Spelling Jarl, Björneborg

O

14 Sliding Home

Erik Adielsson

Per K Eriksson

14.2

4/3200 H 7 Rodert Per, Huskvarna Caldwell F V & Bluestone Farms LLC,USA

O

11 Perfect Dynamite

Rikard N Skoglund

Tina Lisell

15.0

1/3200 V 7 Sunbird Konsult AB, Rättvik Sunbird Konsult AB, Rättvik

O

8 Faust Boko(NO)

Magnus Teien Gundersen

Geir Vegard Gundersen

15.6

2/3180 V 8 Djuve Eirik, Norge Annemanna AB, Ekerö
Sport