Spelkalendern
Färjestad
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

DubbelCupen, Försök 5 i Meeting 5
4-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 265.001 kr
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Tåga Viktor

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

25.7

8/1640 V 8 Tåga Viktor HB, Brunskog Johansson Peter, Harads

2

14 Felix Tabac

Jörgen Westholm

Urban Kullberg

24.8

2/1660 V 9 Five Riders AB, Heby Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

3

1 Inge Ålj

Jonas Florén

Sören Frisk

25.9

1/1640 V 8 Stall Lasshansgården Sjödin Ewa & Örjan

4

13 Harald(NO)

Ole Johan Östre

Ragnhild Benum

24.9

1/1660 V 7 Stall AnBeRa, Norge Benum Ragnhild, Norge

5

3 Troll Tundra

Tom Horpestad

Nelly Jernberg

26.1

3/1640 S 6 Jernberg Nelly & Jernberg Katarina Homme Jan Gunnar, Norge

6

6 Jokke Ålj

Carl Johan Jepson

Jerry Nilsson

26.1

6/1640 V 6 Stall Färje Sjödin Ewa, Näsåker

7

9 Furderud Prinsen(NO)

Bård Humborstad

Bård Humborstad

26.5

9/1640 V 5 Stall Marie T.H., Norge Humborstad Marie Thue, Norge

O

4 Fina Boelito

Emil Sillén

Maija Rajala

26.8

4/1640 V 6 Rajala Maija, Värmlands Nysäter Gustavsson Christoffer, Norge

O

7 Stilig Karl

Jorma Kontio

Terese Carlsson

27.3g

7/1640 V 6 Carlsson Terese & Rita Carlsson Terese & Rita, Ström Arne

O

5 Acksjökungen

Markus Linryd

Nicklas Fernström

29.2g

5/1640 V 11 Fernström Nicklas, Lyrestad Sandepa AB, Forshaga

O

10 Järvsö Kristian

Björn Goop

Nathalie Edqvist

31.0g

10/1640 V 5 Edqvist Petra, Sunnemo Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

2 Tronmar(NO)

Knut Arne Ödegaard

Knut Arne Ödegaard

33.0

2/1640 V 8 Hanestad Liv Thea, Norge Hanestad Liv Thea, Norge

d

12 Tjomsensin

Gunnar Austevoll

Therese Andersson

.g

12/1640 V 5 Andersson Therese & Ekström Erik Erga Marit, Norge

d

15 Spang Express(NO)

Odd Arne Sagholen

Gunnar Kvärne

.g

3/1660 V 9 Kvärne Gunnar, Norge Övergaard Toralf, Norge

Struken

11 Röjar Ralf

Morgan Ivarsson

Urban Bergkvist

.

11/1640 V 7 Stall Kinake HB, Lakene Stall Kinake HB, Lakene