Spelkalendern
Färjestad
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Scandic - Stolopp
3-åriga och äldre ston 20.000 - 160.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 55.001 kr
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Eye for Showtime

Oskar Svanberg

Oskar Svanberg

15.4

5/2140 S 4 Svanberg Oskar & Anna Jondahl Katerina, Danmark

2

7 Favourite Picture

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

15.6

7/2140 S 3 Casselbrant Rickard & Erik Ruth J AB, Sala

3

6 Honey's Miracle

Stefan Persson

Gerry Korman

15.7

6/2140 S 4 Korman Gerry, Alingsås Deseks AB, Vara

4

10 O.M.Eccostepp

Nathalie Blom

Tomas Gustavsson

15.5

2/2160 S 6 Stall Isvind KB, Klässbol Olsson Johan, Uddevalla

5

12 Portnahaven

Örjan Kihlström

Mikko Aho

15.6

4/2160 S 6 Andersson Gösta, Varekil Andersson Gösta & Larsson Rune

6

1 Fly K.Bridge

Mikael J Andersson

Mikael J Andersson

17.1g

1/2140 S 5 Dillman Christina & Sjöström Krister Dillman Christina & Sjöström Krister

7

11 Kristine Lilly

Peter Ådefors

Anders Persson

16.5

3/2160 S 6 Persson Anders, Hagfors Andersson Mikael J, Forshaga

O

9 Keystone Bullseye

Björn Goop

Björn Goop

16.7

1/2160 S 3 All Laid Out Stable Hempt George F, USA

O

2 Onceinatime

Thomas Dalborg

Thomas Dalborg

17.6

2/2140 S 4 Stall 4-Motion HB, Skara Pollestad Per-Rune & Larsen Ordin

O

13 Iris di Quattro

Kaj Widell

Per Fromell

17.1

5/2160 S 5 Easy KB, Uppsala Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

O

8 Milla Maxim(NO)

Dagfinn Aarum

Morten M Ottersen

19.1

8/2140 S 4 Eidsmo Johansen Steen Morten, Norge Norsk Uppfödare

O

15 Global Broadcast

Magnus A Djuse

Mattias Djuse

18.8g

7/2160 S 3 Hästshopen i Östersund AB Global Farm AB, Nacka Strand

d

4 Lady Gaagaa Avenue

Magnus Jakobsson

Berne Gustafsson

.g

4/2140 S 4 Warpnäs Stall AB, Vålberg Gustafsson Berne, Vålberg

Struken

3 Parfym Alo

Ulf Ohlsson

Glenn H Persson

.

3/2140 S 5 Göstas Mek. Verkstads AB, Karlstad Göstas Mek. Verkstads AB, Karlstad

Struken

14 Listas Terminator

Rikard N Skoglund

Marcus Lindgren

.

6/2160 S 4 Stall MARLIN - Easy Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla