Spelkalendern
Färjestad
Första start 17:45
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - P.21-lopp
3-åriga och äldre högst 15.000 kr med högst 500 poäng som ej segrat. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Global Ahead

Erik Berglöf

Magnus Jakobsson

18.1a

1/2140 S 4 Stall Let's Dance Hanover Shoe Farms Inc, USA

2

11 Mantomantalk(NO)

Kenneth Brenden

Leif Brenden

18.6a

11/2140 V 4 Brenden Oda Kristin K & Thomas, Norge Tal AB, Arvika

2

6 Morricone

Fredrik Söderberg

Anna-Lena Bernhardsson

18.6a

6/2140 V 8 Bernhardsson Anna-Lena & Petterson T Bernhardsson Anna-Lena & Petterson T

4

3 Erwin des Oliviers(FR)

Benny Christensen

Benny Christensen

19.2ag

3/2140 V 6 von Hohenzollern Angela, Frankrike Besnard Olivier, Frankrike

5

4 Tosca S.I.R

Jan Silvén

Sven Rejnö

19.4a

4/2140 S 4 Stall Uttergäld AB, Kil Rejnö Sven & Ingegerd

6

7 Caspar S.S.

Carl Philip Lindblom
Tom Fromell

Per-Olof Svantesson

19.7ag

7/2140 V 5 Stall Speed AB, Karlskoga Svantesson Per-Olof, Karlskoga

7

9 Honeybooboo

Nathalie Blom

Paw Mahony

19.8a

9/2140 S 3 Stall Mahony AB (Mahony Paw) Steelcut AB, Oxelösund

8

10 Bumblebeanie

Per Berg Thomsen

Anders I Jonsson

20.0a

10/2140 V 4 Jonsson Anders I & Angeline Forsberg Jenny, Sörberge

O

2 Zorros Tornado

Suzanne Walterström

Leif Persson

22.3a

2/2140 V 9 Persson Leif, Guldsmedshyttan Persson Leif, Guldsmedshyttan

d

5 Eddiant

Per Ludvig Nilsen

Bert Ohlsson

.ag

5/2140 V 4 Ohlsson Bert & Lena Wall Åke A & Mona

Struken

8 Raspberry S.W.

Morgan Ivarsson

Roger Tedenrud

.a

8/2140 S 4 Tedenrud Roger & Ingela Höglund Jan-Eric & Lisbet

Struken

12 Soli Symphonic

Christer Ryman

Christer Ryman

.a

12/2140 S 4 Johansson Erik & Torunn, Henemyr Hans Johansson Erik, Floby