Spelkalendern
Färjestad
Första start 12:20
+8° 2ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 25.001 - 380.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 140.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Whitelighttrotter

Petter Karlsson

Kjell Magnusson

14.9

1/2140 S 4 Magnusson Kjell & Löfving Cajsa Magnusson Kjell, Ånimskog

2

5 Grand Maxim

Tom Horpestad

Tom Horpestad

15.1

5/2140 V 4 AB Olgupex, m fl Tal AB, Arvika

3

4 Being Jolly

Mikael J Andersson

Mikael J Andersson

15.1

4/2140 V 4 AC Maskin AB, Svärtinge Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

15 Hocus Pocus

Jorma Kontio

Sandra Luomala

14.6

8/2160 V 6 Stall Rita Gerrits Recycling Group BV, Holland

5

7 Jersey Muscles

Per Henriksen

Per Henriksen

15.3

7/2140 S 4 Nordby Stable KB, Vara Mollema Arnold, Nederländerna

6

10 Pippi Pagadi

Per Nilsson

Camilla Nyberg

14.6

3/2160 S 6 Nyberg Camilla & Nyberg Jan-Erik Nyberg Camilla & Nyberg Jan-Erik

7

9 Lemon Brodde

Erik Berglöf

Erik Berglöf

14.7

2/2160 H 4 AB Erik Berglöf, m fl Brodda Stuteri AB, Skurup

8

8 Amigo Racer

Morgan Ivarsson

Morgan Ivarsson

14.8

1/2160 V 5 Stall Camps HB, Forshaga Tal AB, Arvika

O

11 Monday Moon

Micael Stjernström

Micael Stjernström

15.0

4/2160 S 9 Stjernhästar i Mantorp (M Stjernström) Karlsson E, Karlsson L & Lundqvist A

O

14 Princess Carmody

Kim Eriksson

Karl Niclas Oppäng

15.2

7/2160 S 8 Kraftfullt AB, Göteborg Asker Lambert, Torna-Hällestad

O

3 T.N.T.Dynamite

Dagfinn Aarum

Camilla Hjelman

16.3

3/2140 V 5 Hjelman Camilla & Edvinsson Birgit Hjelman Camilla, Edvinsson B & K

O

12 Piglet Pil

Kaj Widell

Allan Åkerman

16.0

5/2160 V 7 Åkerman Allan, Uddevalla Lundh Pierre, Eslöv

O

13 Backup D.K.(NO)

Carl Johan Jepson

Sofia Aronsson

16.5

6/2160 V 7 Hagen Bengt, Norge Krogsgaard Klaus, Danmark

d

6 O.M.Entertainyou

Ole Johan Östre

John Ö Jensen

.g

6/2140 V 6 Johansson Stefan & Ingalill Olsson Johan, Uddevalla

d

2 Power Blaster

Mika Forss

Roni Paldan

.g

2/2140 H 3 Pietilä Pentti, Finland Ferreri Marino, Brandbergen