Spelkalendern
Färjestad
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

B-tränarlopp - K150-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 40.000 - 120.000 kr i B-träning, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-1.500-1.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Text Copycat

Daniel Schön

Daniel Schön

15.7a

13/2140 V 4 HB Kentas Schöna Stall, m fl Tal AB, Arvika

2

5 Eivissa av Sveden

Nathalie Edqvist

Nathalie Edqvist

15.7a

5/2140 S 5 Edqvist Nathalie, Sunnemo Broström Sven, Björkö

3

10 Estelle Avenue

Jan Silvén

Anna Björlin

15.8a

10/2140 S 4 Björlin Anna, Kil Gustafsson Berne, Vålberg

4

3 Arevs Indeed

Roy Atle Ruud Nilsen

Ulf Högberg

16.4a

3/2140 S 4 Högberg Dahlbeck Helena & Högberg Ulf Högberg Dahlbeck Helena & Högberg Ulf

5

9 Lill Betty

Shkelzen Koka

Per-Åke Holm

16.7a

9/2140 S 6 Holm Maria, Saga & Per-Åke Holm Maria & Per-Åke

6

11 Arndons Avenue

Chris Trotter

Emma Rattfält

16.8a

11/2140 V 6 Rattfält Emma, Kil Tal AB, Arvika

7

8 Zeroguning

Fredrik Claesson

David Persson

16.8a

8/2140 V 3 Stall Skaven HB, Kvänum Jonsson Björn, Lidköping

8

1 Sapfo S.I.R.

Julia Nilsson

Sven Rejnö

17.0a

1/2140 S 5 Stall S.I.R. Rejnö Sven & Ingegerd

O

6 Brolle F.

Jan-Erik Lundkvist

Jan-Erik Lundkvist

17.0ag

6/2140 V 4 Lundkvist Jan-Erik, Sunne Lundkvist Jan-Erik, Sunne

O

7 Stand By O.O.

Jonathan Bardun

Claes Opander

17.1a

7/2140 V 8 Opander Claes & Susanne Opander Claes & S, Ottosson P & L

O

2 Johanna Hall

Andreas Andersson

Johan Jonsson

17.6a

2/2140 S 4 Jonsson Ryman Jenny & Jonsson Johan Berglund Rickard, Vintrosa

O

12 Maisy

Victor Sundgren

Bo Samuelsson

18.3a

12/2140 S 4 Samuelsson Bo & Ann Britt Adler Hans, Nossebro

d

4 Denver Brick

Rudolf Lichtenwörther

Monia Karlsson

12ag

4/2140 V 5 Lichtenwörther Rudolf, Årjäng Bredberg Anders, Tystberga