Spelkalendern
Färjestad
Första start 12:20
+1° 3ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 35.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030308 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr, 40 m vid 135.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Perle Bo

Ulf Ohlsson

Peter Grundmann 7-0-1-1-  1/2140 *1:29.3l 133.800 Svensk V 5 Fakse Sundbo Perla Hans-Olov Blom AB, Gävle Sundbo El AB & Peter Grundmann AB

2

Rigel Rokk(NO)

Ole Johan Östre

Morten A Pedersen 7-3-4-0-  2/2140 1:30.0m 131.643 Svensk H 5 Smedheim Solan Rigel Snerta Pedersen Morten A, Norge Moberg Stein Ole, Norge

3

Västerängs Aragon

Mikael J Andersson

Mats Andersson 0-0-0-d-0 1/2160 1:33.0l 169.950 Svensk V 9 Briskeby Philip Tandbergstjerna KB Aragon, Årjäng Granum Svein Knut, Norge

4

Guli Birk

Leif Persson

Leif Persson 4-0-d-0-  2/2160 1:29.6m 170.500 Svensk V 10 Bork Odin Örängstösen Persson Leif, Tommy & Calle Andersson F & HB Anderssons Hästar

5

Bessa A.C.

Anna Nordlund

Anna Nordlund 7-0-8-0-  3/2160 1:28.2m 213.500 Svensk S 6 Briskeby Philip Rutan Nordlund Anna & Skoog Dennis Rosengren Carina & Anders

6

Tangen Tore(NO)

Christina Kjenner

Jan Roar Mjölneröd  -2-d-6-3 4/2160 *1:27.9m 184.925 H 5 Horgen Tore Tangen Tina Kjenner Ole-Petter, Norge Nilsen Jörn Gunnar, Norge

7

Horgen Elvy

Per Anders Thuresson

Per Anders Thuresson 2-1-6-4-0 5/2160 1:28.8m 190.994 Amerikansk S 8 Järvsöfaks Horgen Elin Thuresson Per-Anders & Petter Ellingsen Margrethe, Norge

8

Nattbris

Per Ludvig Nilsen

Reidun Böhn 0-0-d-2-  6/2160 1:32.1l 222.810 Svensk S 8 Briskeby Philip Nathalie Böhn Reidun, Årjäng Granum Svein Knut, Norge

9

Hibo Bungal

Peter Grundmann

Peter Grundmann d-d-0-1-2 7/2160 1:29.7m 189.200 Svensk V 5 Järvsöviking Siva Stall En Kall HB, Gävle Linngård Ove, Alfta

10

Borking

Dagfinn Aarum

Morgan Jonsson d-4-2- -  8/2160 1:32.9l 212.600 Svensk V 7 Bork Odin Stumne Vilja Vårdkompetens i Värmland AB, m fl Jonsson Morgan & Anneli

11

S.K.'s Ariel(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd 1-1-1-2-1 9/2160 *1:27.3k 166.858 V 6 H.G.Balder Demi Mjölneröd Jan Roar, Norge Solvang Arthur, Norge

12

Berga Moa

Kenneth Gorski

Lars-Hugo Larsson 0-4-0-d-6 10/2160 1:33.4l 160.900 Svensk S 12 Järvsöfaks Molisa Larsson Lars-Hugo, Gusselby Sjöberg Åke, Rengsjö
START mån 8 mar