Spelkalendern
Färjestad
Första start 13:45
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08

Banförhållande: Lätt bana

Svensk Travsports Kallblodsserie - Fördel ston - 2 enligt P.21
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 041127 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 90.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-3.000-3.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

4 Valle Brisa(NO)

Ulf Ohlsson

Björn Duestad

30.8

4/2140S4 Stall Grå Bust, Norge Vallesether Nils Ö, Norge

2

9 Järvsö Sally

Peter Cederin

Annelie Kruse

30.4

5/2160S4 Stall Nybondgården Persson Jan-Olov, Hudiksvall

3

8 GyldenGutten Stöen

Mats E Djuse

Anna Frössevi Ericsson

30.4

4/2160V4 Ersbo Gård AB & Frössevi Ericsson Anna Wigdal Bent O, Norge

4

6 Äppelbo Killen

Carl Johan Jepson

Björn Beckman

30.6

2/2160V5 Stall Depends HB, Karlstad Eriksson John-Erik M, Äppelbo

5

3 Dine Lotta

Gunnar Kylén

Gunnar Kylén

31.5g

3/2140S6 Kylén Gunnar & A-C, Johansson F Eng Asbjörn, Norge

6

14 Sundbo Hero

Roy Atle Ruud Nilsen

Emelie Djurberg

31.0

5/2180V6 Djurberg Emelie, Koppom Djurberg Emelie & Sundbo El AB

7

10 Anneros Edvard

Dagfinn Aarum

Gunnar Kylén

31.7

1/2180V7 Jansson Roland, Molkom Jansson Roland, Molkom

8

7 Slotts Rigo

Per Anders Thuresson

Per Högberg

32.8

3/2160V9 Stall RIGO HB, Koppom Larsson Kenneth&SundbergLarsson Iselin

0

11 Almas Zafir

Petter Karlsson

Theres Augustsson

33.5

2/2180V7 Augustsson Theres & Kaj Augustsson Theres, Arvika

0

13 Troll N.O.

Mikael J Andersson

Leif Ljunggren

35.1g

4/2180V8 Ljunggren Rebecka, Borås Lindstad Helge & Milda

0

12 Ylving(NO)

Björn Goop

Nina Dalgaard Nielsen

ug

3/2180V6 Borud Kristian & Nielsen Nina D, Norge Borud Kristian, Norge

d

1 Lilja V.A.(NO)

Odd Arne Sagholen

Odd Arne Sagholen

11g

1/2140S4 Stall Abstinens, Norge Arnesen Vidar & Berthling Trine

d

5 Fina Stjernelita

Emil Sillén

Maija Rajala

6g

1/2160S7 Rajala Maija, Värmlands Nysäter Rajala Maija, Värmlands Nysäter

Struken

2 Åstas Ingegerd

Markus Linryd

Björn Edvardsson - 2/2140S5 Edvardsson Björn & Ling Johansson Emma Frölin Charlotte, Vallentuna

Välj spelbolag