Spelkalendern
Gävle
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre 6.001 - 385.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 50.001 kr, 40 m vid 140.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Uptown Girl

Kenneth Danielsen

Jevgeni Ivanov

14.5

1/2180 S 8 Olsson Ewa, Eslöv Olsson Ewa, Eslöv

2

3 Sidestep

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

16.1

1/2160 V 5 Stall 2five HB, Gävle My Joy KB, Örebro

3

4 Majestic Mattias

Frida Asplund

Karina Pettersson

16.6

2/2160 V 9 Pettersson Karina, Skutskär Hellström Ulf, Gustavsberg

4

11 Lotus Gil

Erik Lindegren

Erik Lindegren

16.1

4/2180 V 8 Easy KB, Uppsala Rungs Transporter HB, Karlstad

5

2 Gigantica

Johan Brandel

Olivia Olsson

17.9

2/2140 S 8 Olsson Olivia & Rasmus,Lindman Fredric Jansson Carina & Jenny

6

13 J.R.Rightwaytogo

Erika Gustafsson

Erika Gustafsson

16.9

6/2180 V 8 Gustafsson Erika, Gustafs J & R Industritvätt AB, Eskilstuna

7

12 Cocco Damp Hall

Tomas Pettersson

Louise Jons

16.9g

5/2180 V 9 Jons Louise, Stora Skedvi Wegner Marianne, Folkärna

8

9 Volcan d'Inverne

Peter Larsson

Bo Jernkvist

16.9g

2/2180 V 7 Jernkvist Anders, Berit & Andreas Bard Alexander & Bermsjö Ulrich

O

7 Thunder Savage

Tony Eliasson

Tony Eliasson

18.0

5/2160 V 9 Travtränare Tony Eliasson AB, Gävle Nordström Annette, Åland

O

10 Gustavo Boko

Julia Smedman

Linda Smedman

17.4g

3/2180 V 7 Stall Björnarna HB, Enköping Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

5 Persos Merlot

Elias Strandberg

Fix Per Eriksson

18.8

3/2160 S 4 Eriksson Fix Per, Heby Perers Inga-Lill & Erik

d

6 Lucky Lino

Ida Strömbäck

Christer Johansson

.g

4/2160 V 11 Stall Ålands Johansson Christer & Hägg Gunilla

d

1 Gamma Light

Emma Lindkvist

Håkan Danielsson

.g

1/2140 V 9 Hedlund Marita, Hedemora Bylund Ove & Per-Erik