Spelkalendern
Gävle
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

Banförhållande: Lätt bana

Travbutikens B-tränarserie Gävletravet 2020, Försök 5 - K50-lopp
3-åriga och äldre 4.001 - 55.000 kr i B-träning, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 50 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 20.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Backflip

Ralf Göstas

Ralf Göstas 0-8-8-k-p 1/2140 1:18.3m 12.000 S 4 Jocose Marelle Göstas Ralf, Åland Menhammar Stuteri AB, Ekerö

2

Wee Bit

Hans T Andersson

Hans T Andersson  -d-d-5-k 2/2140 1:18.6k 13.500 Svensk V 6 Zola Boko Itty Bitty Stall Kalle Burang HB, m fl Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

Wimbledon

Mikael J Hedström

Mikael J Hedström 0-0-0-0-0 3/2140 1:19.2m 16.500 V 6 Zola Boko Grand Slam Stall Julmyra Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

Cutie Käbb

Carl Philip Lindblom

Håkan Falk 4-7-0-0-5 4/2140 1:18.8m 19.900 Svensk S 4 Brad de Veluwe Corner Käbb Käbb HB i Lindesberg & Sidoroff Lars Falk Håkan, Gusselby

5

If I Aint Got You

Rolf Odén

Rolf Odén 0-8-0-0-8 5/2140 - 10.500 Svensk S 5 Crown Kemp Beauty Pro Firma Odéns Häst och Hov & Johansson J Lantz Åsa, Nossebro

6

Logical Speed(NO)

Thomas Nilsson

Thomas Nilsson  -7-7-0-d 1/2160 1:18.6m 36.414 Svensk V 6 The Liquidator Logical Donella Nilsson Thomas, Stora Skedvi Blakkestad Björnar, Norge

7

Gigantica

Olivia Olsson

Olivia Olsson 2-5-5-7-5 2/2160 1:17.3m 26.900 Svensk S 8 Victory Abroad That's Just Me Olsson Olivia & Rasmus,Lindman Fredric Jansson Carina & Jenny

8

Åkmans Anastacia

Peter Olsson

Maja Olsson 4-0-6-7-0 3/2160 1:18.7m 43.100 Svensk S 4 Caballion Tiritana Blank Anders & Olsson Maja Blank Anders & Olsson Maja

9

Sundbo Dumbo

Michelle Larsson

Lars-Åke Nordlander 7-0-6-4-  4/2160 1:18.8m 52.400 Svensk V 6 Hot Tub Updike Broline Stall Dumbo Sundbo El AB, Söderhamn

10

Theia

Martin Eriksson

Marie Hafstad Eriksson 5-0-0-5-0 5/2160 1:18.3m 42.800 Svensk S 5 Formula One Gaby Moore Hafstad Eriksson Marie & Eriksson M Gubb-Dan HB, Dala-Husby

11

Maharaj Kumari

David Grundmann

Lars Hallberg 1-6-5-0-  6/2160 - 39.400 Svensk S 5 Maharajah Ljungina Hallberg Lars & Vet. S Einarsson AB Stall Beto HB, Söderala

12

T.P.Okaj

Mikaela Sparrdal

Mikaela Sparrdal 8-5-k-d-3 7/2160 *1:16.7m 45.550 Svensk V 9 Love You Moment of Zen Sparrdal Mikaela, Västerhaninge Persson Tommy, Klagshamn

13

Delilas Magi

Jan Söderström

Jan Söderström d-5-7-0-  8/2160 1:17.7m 30.397 Hybrid S 5 Pastor Stephen Red Witch Magi Söderström Andreas, Jan & Marie Linde Ceve & Catharina

14

Scarlett Lie Star

Conny Midutzki

Ida Magnusson 6-d-5-5-0 9/2160 1:17.5m 40.200 Svensk V 7 Scarly Scarlet Dream HB Team I/C & Lindeberg Eva Boberg Natalie, Kumla

15

Asterix S.H.

Mattias Hansson

Sven-Erik Olsson 5-2-1-k-k 10/2160 - 43.400 Svensk V 5 One too Many Valkyria Sund Olsson Sven-Erik & Tommy Uppfödare Okänd
Krönika