Spelkalendern
Gävle
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

K100-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 100.001 - 275.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 100 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Philip S.F.

Niklas Andersson J-son

Veikko Salander

16.2a

2/2140 V 11 Andersson Johansson Niklas, Handen Falk-Sellidj Liselotte, Sellidj M & V

2

6 Texas Dynamite

Per Bonnevier

Per Bonnevier

16.2a

6/2140 V 5 Bonnevier Per, Gävle Bonnevier Mats, Älvkarleby

3

14 Lolee Trizzofrock

Jenni H Åsberg

Jenni H Åsberg

16.4a

14/2140 V 5 Edlund Louise & Lars-Erik Edlund Louise, Ljusdal

4

9 Mill Zeb

Mattias Hansson

Kjell Persson

16.4a

9/2140 H 6 Persson Kjell, Hudiksvall Swärd Nils, Fagersanna

5

5 Romeo Dana

Rikard Lindh

Rikard Lindh

16.5a

5/2140 V 6 Stall Dana AB, Bålsta Stall Dana AB, Bålsta

6

3 Yankee la Vie

Ludwig Wickman

Per Lennartsson

16.5a

3/2140 V 4 2try Consulting AB, Hägersten 2try Consulting AB & S D Invest AB

7

15 Castor Brick

Öyvind Wagnild

Peter Eriksson

16.7a

15/2140 V 6 Eriksson Peter, Bollnäs Bredberg Anders, Tystberga

8

12 Christer

Peter Larsson

Per Hedenström

16.7ag

12/2140 V 5 Stall Dianthus HB, m fl Travtr. Svante Båth AB, Upplands Väsby

O

10 Cornelia Am

Peter O Larsson

Peter O Larsson

16.8a

10/2140 S 8 Larsson Peter O & Larsson Erika Am Bloodstock AB, Stockholm

O

4 My Sea

Elisabeth Melander

Troels Andersen

16.8a

4/2140 V 5 Sjösläntens Konsult & Fastighets AB Sjösläntens Konsult & Fastighets AB

O

7 Aruba Babe

Hans Högberg

Hans Högberg

16.9a

7/2140 S 6 Högberg Hans, Arbrå Högberg Hans, Arbrå

O

13 Västerbo Chipmunk

Per Nordlund

Stig Otto Johansson

17.0a

13/2140 V 7 Johansson Margareta, Bjursås Västerbo Stuteri AB (Demmers M)

d

1 Dont Press Send(FI)

Andreas Lövdal

Nina Pettersson-Perklén

.ag

1/2140 V 5 Team Just In Time, Finland Meirs Sherri K, New Jersey, USA

d

8 Dream Weaver

Jill Ivarsson

Jill Ivarsson

.ag

8/2140 V 5 TomBox AB, Nyland Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

Struken

11 Code

Jakob Croon

Jakob Croon

.a

11/2140 V 7 Croon Jakob & Rlindius AB Jansson Anna & Gustafsson Per