Spelkalendern
Gävle
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44
10
21:05

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 5.001 - 45.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Hemisphere

Fredrik Linder

Fredrik Linder

17.1ag

13/2140 V 3 Stall Courant AB, Stockholm Diamond Creek Farm LLC, USA

2

3 AlwaysaPleasure DE(DE)

Andre Schiller

Klaus Kern

17.2a

3/2140 V 4 Sporrer Gerhard, Tyskland Lenders Mike & Sporrer Gerhard

3

10 Whilma Majo

Hans G Eriksson

William Eriksson

17.8ag

10/2140 S 6 MKJ Invest AB&TeamEriksson Trotting AB MKJ Invest AB, Falköping

4

12 Jab's Esteyha

Håkan Wallberg

Håkan Wallberg

17.9a

12/2140 S 4 Johansson Bertil & Annica Johansson Bertil & Annica

5

7 Remember Me B.J.

Erik Lindegren

Maud Johansson

17.9a

7/2140 S 4 Johansson Maud, Östhammar Johansson Maud, Östhammar

6

5 Xanthis Euphoria

Mats L Andersson

Mats L Andersson

18.0a

5/2140 S 4 Stall Vanja HB, Södertälje Flenmo Egendom AB, Mellösa

7

9 No One's Bitch

Wilma Wallberg

Ann-Sofie Östberg

18.1a

9/2140 S 7 Östberg Ann-Sofie, Gävle Osevall Stefan, Forsbacka

8

1 Las Vegas Zenz

Mathias Andersson

Mathias Andersson

18.5ag

1/2140 H 6 Zenz AB, Bjuråker Andersson Mathias, Hudiksvall

O

8 Tara T.H.

Tomas Rosén

Tomas Rosén

18.8a

8/2140 S 4 Lindberg Tomas, Sandviken Lindberg Tomas, Sandviken

O

11 Colin McRae

Emelie Mårtensson

Desireé Jonsson

19.9a

11/2140 V 10 Jonsson Desireé, Ockelbo Jonsson Desiree & Patrik

O

6 Teton Speciality

Hanna Forslin

Emelie Mood

20.1ag

6/2140 V 4 Mood Emelie, Delsbo Teton Stables AB, Götene

O

4 Victober

Göran Edlund

Göran Edlund

20.7a

4/2140 V 6 Edlund Göran & Wistrand Anders Edlund Göran & Wistrand Anders

d

2 Wimbledon

Mikael J Hedström

Mikael J Hedström

.ag

2/2140 V 6 Stall Julmyra Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

14 Denzel

Ludwig Wickman

Oskar Kylin Blom

.ag

14/2140 V 4 L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg