Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Gävletravets Mästarpokal - Endast för Gävletränade hästar och Gävlelicensierade kuskar
3-åriga och äldre lägst 75.001 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 275.001 kr, 40 m vid 775.001 kr
Pris: 75.000-37.500-19.000-10.000-7.000-(5.000)-(5.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Prince Yoda

Elias Strandberg

Johanna K Karlsson

14.3

7/2140 V 6 Jalsborn Markus & Oscarsson Jens Lillprinsen HB, Sollentuna

2

13 Raja Ribb

Felicia Molin

Kristofer Jansson

13.0g

1/2180 V 8 Sjödin Stefan, Hamrångefjärden Eliasson Ulf, Vara

3

2 Oilsheik(FI)

Malin Friman

Rauno Pöllänen

14.4

2/2140 V 6 Jaskari Asko, Finland Jaskari Asko, Finland

4

3 Texas Dynamite

Per Bonnevier

Per Bonnevier

14.4

3/2140 V 5 Bonnevier Per, Gävle Bonnevier Mats, Älvkarleby

5

14 Västerbo Grosbois

Rauno Pöllänen

Rauno Pöllänen

13.5

2/2180 V 9 Storåsnäll KB, Hovfors Grech Georg, Malta

6

5 Double Formula

Kevin Svedlund

Kalevi Mulari

14.9

5/2140 V 4 K.Mularis Industritjänst AB, Forsbacka K.Mularis Industritjänst AB, Forsbacka

7

9 Lukas Bris

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

14.3

2/2160 V 10 Brisgå HB, Rosersberg Norling Bo & Rudöfors-Norling B-M

O

11 Selma Töll

Olle Alsén

Jimmy A Åsberg

14.4

4/2160 S 7 Åsberg J, Gustafsson M & Innala K Carlsson Inge, Istorp

O

15 Making Love

Daniel Parling

Daniel Parling

13.8

3/2180 V 9 Measurable Success AB, Onsala Hellgren Madeleine, Onsala

O

4 Daysofourlives

Janaxel Näsman

Anna Näsman Lindberg

15.2

4/2140 V 5 Jukada AB, Gävle Näsman Janaxel, Gävle

O

6 M.T.Lecavalier

Mattias Hansson

Oskar Kylin Blom

15.4

6/2140 V 7 Quality Commerce Nordic AB, Örbyhus Misty Trotting AB, Strängnäs

O

8 Toujours Vif

Erik Lindegren

Stig E Pettersson

14.7

1/2160 V 10 Firma Gävle Hästtandvård Pettersson Glenn, Valbo

O

12 Melizza

Robert Wilhelmsson

Ulla Fredlund

15.6

5/2160 S 6 Fredlund Ulla & Thunberg Ingemar Blom Göran, Östervåla

d

10 And Stitch

Ludwig Wickman

Kristofer Jansson

.g

3/2160 S 4 Jansson Kristofer, Storvik Petersson Leif, Eskilstuna

Struken

1 Harvesting Time

Fredrik Palm

Anette Ekström

.

1/2140 V 6 Stallbutiken i Sandviken HB Stall Båtels AB, Visby