Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

DubbelCupen, Försök 6 i Meeting - Spårtrappa
4-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 225.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2640 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Önnes Grimner

Per Lennartsson

Niclas Leanders

27.0a

5/2640 V 6 Olsson Elisabeth & Leanders N, Söder M Ungman Marie, Alfta

2

10 G.G.Ojjdo

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

27.2a

10/2640 V 6 Firma Fredlunds Hovlageri Larsson Per-Erik, Björklinge

3

7 Myrsjös Ruter Ess

Rikard N Skoglund

Lina Tallberger

27.4a

7/2640 V 5 Tallberger Lina, Timrå Palmér Anders, Fjärdhundra

4

11 Smefaksen

Erik Lindegren

Marika Karlström

27.7a

11/2640 V 10 Stall Snatra Persson Jan-Olov, Hudiksvall

5

1 Mjölner Apollo

Ulf Ohlsson

Lars Wikström

28.1a

1/2640 H 5 Nedre Norrlands Hästkrematorium AB,mfl Mjölneröd Jan Roar, Norge

6

4 Klack Pansar

Hanna Reiser

Joakim Reiser

28.2a

4/2640 V 5 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

O

2 Odinprinsen

Jimmy H Andersson

Kamilla Norberg

28.6a

2/2640 V 6 Right Into The Tile HB, Sundsvall Dåbu Knut Erik, Norge

O

8 Olsbo Niclas

Tony Eliasson

Tony Eliasson

28.7a

8/2640 V 15 Travtränare Tony Eliasson AB, m fl Runfeldt Monica, Heby

O

9 Högheimsfax

David Nylander

David Nylander

29.4a

9/2640 V 10 David Nylander AB, Rättvik Sletner Bente K., Norge

O

13 Ängspilen

Oskar Kylin Blom

Filip Raihle

31.6a

13/2640 V 9 Raihle Filip & Raihle Lövblad Sofi Nyström Jenny & Olsson Daniel

d

6 Klack Alva

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

.ag

6/2640 S 5 Wilhelmsson Robert & Johansson M Olsson Jessica & Reiser Joakim

d

12 Skorpion

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

.a

12/2640 V 6 Svedin Sara & Andersson Börje Roe Kjetil & Brekke Roe Åse

Struken

3 Zorn

Martina Jonsson

Hans R Strömberg

.a

3/2640 V 10 Matsson Rolf, Färnäs Matsson Rolf, Färnäs