Spelkalendern
Gävle
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

K150-lopp
3-åriga och äldre 7.001 - 140.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 50.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Matter Håleryd

Robert Dunder

Robert Dunder

16.1

5/2160 V 4 Lundström Retail AB, Umeå Håleryd AB, Örkelljunga

2

2 Thanator

Christian Riedl

Christian Riedl

17.5

2/2140 H 3 Riedl Maria & Christian Riedl Maria, Eskilstuna

3

9 Kontur

Jenni H Åsberg

Tomas Pettersson

17.0

7/2160 V 4 Easy KB, Uppsala Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

4

14 Fade to Black Ås

Fredrik Linder

Fredrik Linder

17.0

12/2160 V 3 Easy KB, Uppsala Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

5

11 Taste of Space

Andreas Peterson

Urban G Eriksson

17.1

9/2160 S 5 Eriksson Urban G, Vittinge Eriksson Urban G, Vittinge

6

10 Myllkärrs Medusa

Pierre Nyström

Lise-Lotte Nyström

17.2

8/2160 S 3 Nyström Pierre & Mäenpää Pasi Nyström Pierre & Mäenpää Pasi

7

5 Praetor

Anna-Lena Forsberg

Stefan Abrahamsson

17.2g

3/2160 V 6 Abrahamsson Stefan, Strömqvist P & T Abrahamsson Stefan, Strömqvist P & T

O

8 Icona Pop

Anna Ek

Mathilda Ek

17.3g

6/2160 S 7 Oak Hammer Stable AB, Gävle Ingvarsson Bill & Fridh-Ingvarsson Ewa

O

13 Short Circuit

Robert Wilhelmsson

Kajsa Frick

17.3

11/2160 V 5 Kajsa Frick AB, Vikarbyn Kajsa Frick AB, Vikarbyn

O

12 Xanthis Millpond

Sara Åkerlund

Eva-Lena Hellman

17.7g

10/2160 V 4 Stall Fly me Home HB, Almunge Rehn Roine & Bornhed Yvonne

O

1 Gigantica

Marcus Lilius

Olivia Olsson

18.8g

1/2140 S 8 Olsson Olivia & Rasmus,Lindman Fredric Jansson Carina & Jenny

O

6 You Rock My World

Frida Asplund

Tina Karlsson

18.1g

4/2160 V 8 Karlsson Tina & Eriksson Birgitta Westerholm Kristiina & Jaensson Nicole

d

4 Kim Kardashian

Alice Molin

Tina Karlsson

.g

2/2160 S 4 Karlsson Tina & Eriksson Birgitta Eriksson Birgitta & Karlsson Tina

d

3 Tintomara Hall

Linus Lönn

Thomas Lönn

.g

1/2160 S 5 Bloms stall & ställningstjänst HB Kjellgren Kenneth, Österskär