Spelkalendern
Gävle
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:07
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Sören Thyr AB
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-5.500-3.500 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Storm Jaro(NO)

Carl Johan Jepson

Frode Hamre

25.9a

7/2140 H 4 Åsegård Gunvald, Norge Åsegård Gunvald, Norge

2

5 Z.M.'s Jerven(NO)

Erik Adielsson

Veronika Bugge

26.0a

5/2140 V 7 Hestnes Joachim, Norge Settem Rolf, Norge

3

2 Skeie Lotta

Örjan Kihlström

Robert Wilhelmsson

26.3a

2/2140 S 4 Engberg Sven Erik, Torsåker Skeie Henning & Årdal Leif Arvid

4

1 Guli Vitus

Torbjörn Jansson

Mirell Hampusson

26.4a

1/2140 V 9 Hampusson M & B, Larsson, Kristiansson Andersson F & HB Anderssons Hästar

5

10 Moi Edel(NO)

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

26.8a

10/2140 S 6 Team Tjomsland Racing Stable AB Hålland Harald, Norge

6

9 Olsims Arne

Magnus O Jonsson

Magnus O Jonsson

26.9a

9/2140 V 7 Stall Z-A Olsims Andersson Leif & Zetterberg Agneta

7

12 Zenit

Rikard N Skoglund

Gunnar Gabrielsson

27.7a

12/2140 H 5 Gabrielsson Gunnar, Leif &Adler Monica Gabrielsson Leif & Adler Monica

d

3 Nårje(NO)

Björn Steinseth

Björn Steinseth

.ag

3/2140 H 6 Hoelsveen Kjell Olav, Norge Schjelderup Stein, Norge

d

11 G.G.Pugh

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

.ag

11/2140 V 5 Larsson Per-Erik, Björklinge Larsson Per-Erik, Björklinge

d

4 Egge Piril

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

.ag

4/2140 V 7 Stall Svintatösen HB, Långserud Skiaker Ola, Norge

Struken

6 Majgryning

Tomas Pettersson

Tommy Eriksson

.a

6/2140 S 11 Salander Veikko, Tungelsta Larsson Per-Ola & Martinsen Pia

Struken

8 Månbest A.M.

Gunnar Melander

Gunnar Melander

.a

8/2140 H 5 Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar
Krönika