Spelkalendern
Gävle
Första start 14:45
+9° 4ms
LOPP
1
14:45
2
15:07
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Ramudden - STL Diamantstoet, Försök 2 i Meeting 7 (Final Solvalla 28 november)
3-åriga och äldre ston lägst 75.001 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 175.001 kr, 40 m vid 525.001 kr
Pris: 110.000-55.000-27.500-14.500-9.000-6.000-5.000 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Mily

Nicklas Westerholm

Robert Bergh

12.8

2/2180 S 6 Easy KB, Uppsala Båtemyr Jennifer, Vårgårda

2

15 Millie Millionaire

Örjan Kihlström

Fredrik Wallin

12.9

3/2180 S 7 Stall Soldier HB, Sundsvall Hamberg Magnus & Frånlund Mia

3

10 Cordelia I.S.

Jenny A Björk

Hreggvidur Eyvindsson

13.8

6/2160 S 5 Eyvindsson H & Firma JH Bärbygård Eyvindsson Hreggvidur & Mandal Jenny

4

8 Luna Nera Doc

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

14.0

4/2160 S 8 Svensson Håkan B & HB Trend Center Hultberg Dan, Hallsberg

5

1 Höwings Zora

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

14.8

1/2140 S 3 Easy KB, Uppsala Kleverbeck Otto & Marlies

6

6 Klara Zonett

Rikard N Skoglund

Henrik Larsson

14.1

2/2160 S 4 Henke Training AB (Larsson H), m fl Wiklund Tomas, Sundsvall

7

13 Global Allegiance

Carl Johan Jepson

Mattias Djuse

13.4

1/2180 S 4 Svante Racing KB, Mariestad Global Farm AB, Nacka Strand

O

5 Fixi Mearas

Erik Adielsson

Stig H Johansson

14.3

1/2160 S 5 Invest4all Sweden AB, Bergvik Snogarps Gård AB, Ystad

O

4 Delilas Magi

Malin Friman

Jan Söderström

15.1

4/2140 S 5 Söderström Andreas, Jan & Marie Linde Ceve & Catharina

O

2 Madonna Morique

Jennifer L Oscarsson

Amanda Löfqwist

15.1

2/2140 S 4 Stall Jonsson Trav Och Transport HB Sköld Ingvar, Landvetter

O

7 Titania I.S.

Wiktor Kylin-Blom

Hreggvidur Eyvindsson

15.0

3/2160 S 6 Eyvindsson H & Firma JH Bärbygård Mandal Jenny & Eyvindsson Hreggvidur

O

9 Omaha Zenz

Mathias Andersson

Mathias Andersson

15.1

5/2160 S 6 Zenz AB, Bjuråker Andersson Mathias, Hudiksvall

O

3 Stiernhööks Siri

Kajsa Frick

Anna Andersson

16.4g

3/2140 S 5 Stall Stiernhööksgymn.travutbildning Possible Horse's AB, Stöde

O

12 Quantal Quetzal

Mattias Djuse

Mattias Djuse

16.8g

8/2160 S 3 Mattias Djuse Stable AB, m fl Black Type Breeders KB, Märsta

d

11 Mahjong

Per Lennartsson

Robert Bergh

.g

7/2160 S 5 Olsson Tord, Malmö Stall Stepping HB, Skövde