Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33
11
21:51

Banförhållande: Lätt bana

K150-lopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 150.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 55.001 kr, 40 m vid 90.001 kr
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Läckra Lisa

Madelene Johansson

Robert Wilhelmsson

29.1

5/2180 S 5 Stallbutiken i Sandviken HB Pålerfält Anders, Sandviken

2

1 Torvald Grimm

Ante Lisell

Tina Lisell

30.7

1/2140 V 5 Lisell Tina & Ante Andersson Lennart & Alfredsson Henrik

3

3 Rein Flax(NO)

Christina Kjenner

Jan Roar Mjölneröd

30.0

1/2160 H 4 Stall Mehe, Norge Breimo Toril Aune & Arve

4

12 Pyssel

Emil Eriksson

Niclas Torstemo

29.2

2/2180 V 4 Torstemo Bo, Hackås Torstemo Bo, Hackås

5

7 Fux Deluxe(NO)

Jimmy Jonsson

Karoline Lund Solberg

30.3g

5/2160 S 4 Stall Ojki, Norge Lund Inger, Norge

6

5 Snöprinsen

Fredrik Sikberg

Sara Jonsson

30.5

3/2160 V 6 Jonsson Sara & Sundqvist Jörgen Arnbjörnsson Ivar, Ludvika

7

11 Berga Moa

Kenneth Gorski

Lars-Hugo Larsson

29.9

1/2180 S 11 Larsson Lars-Hugo, Gusselby Sjöberg Åke, Rengsjö

O

14 SoldhöjdensLucifer

Sandra Lissel

Sandra Lissel

30.0

4/2180 V 5 Lissel Sandra, Borlänge Mellander Marina & Granum Svein Knut

O

9 Slotts Snabbis

Ola Åsebö

Ola Åsebö

31.2g

7/2160 V 4 Åsebö Ola, Kovland Larsson Kenneth & Sundberg Iselin

O

10 Tornadogutten

Mattias Hansson

Oskar Kylin Blom

31.2

8/2160 V 5 Jansson Ingegerd, Edsbro Jansson Ingegerd, Edsbro

O

6 Björlitira

Marcus Lilius

Kjell O Eriksson

31.7g

4/2160 S 5 Eriksson Kjell O, Bro Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

O

13 Majos Höstglöd

Mikael Svanstedt

Ann-Charlott Karlsson

32.0g

3/2180 V 6 Karlsson Ann-Charlott & Svanstedt M Fredriksson Leufstadius & Leufstadius

d

2 Hulte Tord

Ludwig Wickman

Niclas Torstemo

.g

2/2140 H 3 Easy KB, Uppsala Jonsson Leif, Bergsjö

Struken

4 Hammarns Qaramell

Jill Ivarsson

Ulrica Edsén

.

2/2160 S 4 Edsén Ulrica, Bollstabruk Edsén Ulrica, Bollstabruk

Struken

8 Rigel Rokk(NO)

Malin Friman

Morten A Pedersen

.

6/2160 H 4 Pedersen Morten A, Norge Moberg Stein Ole, Norge