Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33
11
21:51

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre 7.501 - 100.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 40.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Si Belle Q.C.

Oskar Kylin Blom

Susann Björkvall

17.2

6/2140 S 7 Björkvall Ing-Britt, Äppelbo Roland Johansson Konsult AB

2

2 Voodoo Face

Peter Eriksson

Peter Eriksson

17.3

2/2140 S 3 Stall Segerhuva Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

3

4 Helsa Boko

Jan-Olov Åberg

Johan Westerlund

17.5

4/2140 S 6 Westerlund Johan, Sandarne Persson Ronny&Boko Stables Holland BV

4

1 Gigantica

Ulf Ohlsson

Olivia Olsson

17.5

1/2140 S 8 Olsson Olivia & Rasmus,Lindman Fredric Jansson Carina & Jenny

5

8 Jeremiah

Rikard N Skoglund

Emma Näslund

17.5

1/2160 V 6 Näslund Emma & Edin Kristina Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

6

5 Colin McRae

Emelie Mårtensson

Desireé Jonsson

18.4

5/2140 V 10 Jonsson Desireé, Ockelbo Jonsson Desiree & Patrik

7

13 Cachi

Tamara Skutnabb

Fredrik Norredahl

18.2

6/2160 S 6 Penningkeisen HB, Frösön Penningkeisen HB, Frösön

8

9 Princess Jubb

Linus Lönn

Sören Svensson

18.5

2/2160 S 7 Firma Stall M. Broberg Micael, Bro

O

10 Turboture

Mikaela Sundin

Anders Parling

18.5

3/2160 V 8 Parling Anders & Lindberg Ann-Kristin Parling Anders, Hedesunda

O

12 Guidetti

Stefano Galluzzo

Anna Näsman Lindberg

19.1

5/2160 V 5 Jukada AB, Gävle Näsman Janaxel, Gävle

d

7 Drew Gould

Kaj Widell

Agneta Nilsson

.g

7/2140 V 11 Nilsson Agneta, Enånger Jonsson Lars-Göran&Bergsman Lars-Göran

d

3 Digital Shield

Emeli Eriksson

Karin Eriksson

.g

3/2140 V 4 Hans Eriksson Entreprenad AB Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

Struken

11 Kim Kardashian

Josefine Frank

Tina Karlsson

.

4/2160 S 4 Karlsson Tina & Eriksson Birgitta Eriksson Birgitta & Karlsson Tina