Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 5.001 - 105.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 38.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Kona Boko

Rikard N Skoglund

Fredrik Wallin

15.8

3/2140 S 3 Billerstena Consulting AB, Fjärdhundra Boko Stables Holland BV, Nederländerna

2

6 Guepard de Kacy

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

15.8

6/2140 V 4 Team Westholm AB, Sala Aubert Didier-Daniel & M-C, Frankrike

3

1 Foppa

Magnus A Djuse

Markus Pihlström

16.0

1/2140 V 3 Sellén Jan O & Op's entreprenad HB Sellén Jan O & Pihlström Nils

4

13 Kim Kardashian

Frida Asplund

Tina Karlsson

16.0

5/2160 S 4 Karlsson Tina & Eriksson Birgitta Eriksson Birgitta & Karlsson Tina

5

5 Ultravox Face

Kenneth Haugstad

Kenneth Haugstad

16.9

5/2140 V 4 SRF Stable Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

6

10 Fiery

Kaj Widell

Björn Videll

16.3

2/2160 V 3 Stall Videll Videll Frida, Björn & Christer

7

9 Love'em

Ulf Ohlsson

Svante Båth

16.4g

1/2160 S 3 Seiab, Sundbyberg Em Stables AB, Sigtuna

8

12 Favourite Picture

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

16.4

4/2160 S 3 Casselbrant Rickard & Erik Ruth J AB, Sala

O

4 Colin McRae

Emelie Mårtensson

Desireé Jonsson

17.2

4/2140 V 10 Jonsson Desireé, Ockelbo Jonsson Desiree & Patrik

O

11 Delilas Magi

Jan Söderström

Jan Söderström

16.5

3/2160 S 5 Söderström Andreas, Jan & Marie Linde Ceve & Catharina

O

8 Ragazzo

Troels Andersen

Elisabet Sundgren

17.4

8/2140 V 4 Sundgren Elisabet, Forsbacka Blom Göran, Östervåla

O

7 Helsa Boko

Jan-Olov Åberg

Johan Westerlund

23.0g

7/2140 S 6 Westerlund Johan, Sandarne Persson Ronny&Boko Stables Holland BV

O

2 Drew Gould

Hanna Forslin

Agneta Nilsson

.g

2/2140 V 11 Nilsson Agneta, Enånger Jonsson Lars-Göran&Bergsman Lars-Göran