Spelkalendern
Gävle
Första start 18:05
LOPP
1
18:05
2
18:30
3
18:53
4
19:15
5
19:40
6
20:01
7
20:22
8
20:43
9
21:02
10
21:21

Banförhållande: Något tung bana

Svensk Travsports Kallblodsserie - Fördel ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2640 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 70.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Jack M.R.

Peter Eriksson

Peter Eriksson

32.7

8/2660 H 3 Eriksson Peter, m fl Rohlin Marie, Järvsö

2

4 Ronja N.N.

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

32.9g

2/2660 S 5 Löfstrand Maria, Gnarp Löfstrand Maria, Gnarp

3

2 Rind

Jonna Andersson

Gunnel Palmqvist

34.4

2/2640 S 7 Palmqvist Gunnel & Ruth Palmqvist Gunnel, Djurås

4

3 Tornadogutten

Mattias Hansson

Oskar Kylin Blom

33.8

1/2660 V 5 Jansson Ingegerd, Edsbro Jansson Ingegerd, Edsbro

5

6 Årdals Finpåvin

Stefan Rosén

Tomas Rosén

37.0

4/2660 S 4 Firma Equi Printer Årdal Leif Arvid, Norge

6

12 Kattens Moddy

Tomas Rosén

Tomas Rosén

37.1g

10/2660 V 3 Rosén Tomas, Tierp Rosén Tomas, Tierp

7

9 Hakkestadhs Runa

Håkan Wallberg

Lisa Grahn

37.4g

7/2660 S 4 F:a Stall Hakkestadh & Wallberg Håkan Eliasson Mats, Bergby

8

8 Solör Baus

Jim Eriksson

Åsa Palm

38.1g

6/2660 V 4 Palm Åsa, Avesta Ruud Svein Olav, Norge

O

11 Gangna

Jan-Olov Åberg

Pontus Wälås

39.2

9/2660 S 5 Björklin Johan & Wälås Pontus Sahlin Tage & Ingrid, Berggren Anita

d

1 Tekna Ålj

Veikko Haapakangas

Malin Block

.g

1/2640 S 4 Euphoria Sweden AB & Nordlander L-Å Sjödin Ewa, Näsåker

d

7 Lill Hans

Rikard N Skoglund

Jörgen Westholm

.g

5/2660 V 3 Stall Kawiwa HB, Sandviken Brunlöf Olov, Holmsveden

d

5 Leo Faksen

Claes Eskilsson

Claes Eskilsson

.g

3/2660 V 6 Stall Tontorkjim Berås Arild, Norge

d

13 Torvald Grimm

Ante Lisell

Tina Lisell

.g

1/2680 V 5 Lisell Tina & Ante Andersson Lennart & Alfredsson Henrik