Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:34
11
21:53

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre 2.501 - 210.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 70.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 V.S.Selma

Viktor Lyck

Veronica Sundberg

16.0

8/1660 S 5 Dalecarlia Stables Sundberg Veronica, Rättvik

2

9 Mascarpone Doc

Robert Wilhelmsson

Marlene Gustafsson

16.1

6/1660 V 5 Gustafsson Marlene & Erik Hultberg Dan, Hallsberg

3

12 Ior Tooma

Rikard N Skoglund

Sandra Lissel

16.1

9/1660 V 8 Lissel Sandra, Borlänge Oxalis AB, Bromma

4

7 Sigill Carjan

Kevin Svedlund

Alf Landin

16.1

4/1660 V 6 Landin Alf, Ockelbo HB J.RemsöboKonsult&Västerbo StuteriAB

5

13 Texas Dynamite

Per Bonnevier

Per Bonnevier

16.4

10/1660 V 5 Bonnevier Per, Gävle Bonnevier Mats, Älvkarleby

6

8 Yello Karsk

Mats E Djuse

Catharina Fagrell

16.8

5/1660 S 9 Fagrell Catharina, Dala-Järna Johansson Sylve, Nykvarn

7

1 Olympique Girl

Karin Nilsson

Marie Sahlin

17.9

1/1640 S 5 Sahlin Marie, Storvik Thell Tomas, Mantorp

8

4 Betting Superstar

Ulf Ohlsson

Tenho Lindgren

17.0

1/1660 V 6 Lindgren Sebastian, Märsta Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

2 Gamma Light

Emma Lindkvist

Håkan Danielsson

18.0

2/1640 V 9 Hedlund Marita, Hedemora Bylund Ove & Per-Erik

O

10 Forces of Destiny

Kaj Widell

Nicklas Rehnsbo

17.1

7/1660 S 5 Svensson Therese, Hudiksvall Karlsson Tobias & Johanna

O

5 Loreen

Lars-Göran Magnusson

Lars Magnusson

17.4

2/1660 S 8 Firma Tomteboda Stuteri Magnusson Lars & Lillemor

O

14 Speedy Favorit

Tony Eliasson

Desireé Jonsson

17.5

11/1660 V 13 Jonsson Desireé & Sjöblom Eriksson L Strandberg Jimmy & Karlsson Annelie

O

15 Why Not Blanche

Johan Brandel

Josefine Frank

17.6g

12/1660 V 5 Frank Josefine & Brandel Johan Global Farm AB, Nacka Strand

O

6 Lucky Lino

Tomas Pettersson

Christer Johansson

19.4g

3/1660 V 11 Stall Ålands Johansson Christer & Hägg Gunilla

O

3 Adlon Amok

Jörgen S Eriksson

Jörgen S Eriksson

24.3g

3/1640 V 4 Stall Frena AB, Västerås Gustafsson Peter & Bermsjö Ulrich