Spelkalendern
Gävle
Första start 13:45
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08
11
17:27

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 25.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 8.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Spike Razz

Magnus A Djuse

Jakob Croon

16.9

1/2160 V 4 Croon Jakob, Knivsta Gustafsson Ronny & Annika

2

1 Jack's Candy

Torbjörn Jansson

Kjell Jonsson

17.8

1/2140 S 3 Jonsson Kjell & Gebart Jan-Thore Jonsson Kjell & Gebart Jan-Thore

3

9 Amour Dimanche

Jimmy Dahlman

Peter Synnerfelt

18.5

9/2140 V 3 Synnerfeldt Peter & Sols Malin Sols Malin, Möklinta

4

8 Jab's Fast

Rebecca Dahlén

Bertil Johansson

18.6

8/2140 V 3 Johansson Bertil & Annica Johansson Bertil & Annica

5

11 Rulle Roc

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

18.6g

11/2140 V 3 Twigs E HB, Strängnäs Högtorps Gård AB, Stjärnhov

6

7 Tagada

Petter Lundberg

Björn Röcklinger

19.0

7/2140 S 3 Kalvill AB, Knivsta Kalvill AB, Knivsta

7

6 Make Bonfire

Elias Strandberg

Johanna K Karlsson

19.4g

6/2140 S 3 Stall Startbrasa & Bästebror Möttönen Åsa, Finland

8

15 Puck Brodde

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

19.4g

3/2160 V 3 Stall Typiskt - Easy Brodda Stuteri AB, Skurup

O

2 What's Next

Per Nordlund

Britt-Marie Johansson

20.4

2/2140 V 6 Stall Åkerö HB, Dala-Husby Stall Åkerö HB, Dala-Husby

O

3 Wakeup Dreamer

John Byström

John Byström

22.6g

3/2140 V 4 Byström John, Borlänge Byström John, Borlänge

O

10 Tate Modern

Marcus Bergström

Marcus Bergström

distg

10/2140 V 5 Kamakela HB, Gävle Dahlén Gert, Eskilstuna

d

5 Noble A.F.

Daniel Selin

Daniel Selin

vänd

5/2140 V 3 A-C Aideheim Redovisning AB,Ljungbyhed Stall Anna Forssell AB, Skara

d

12 G.K.Sigill

Lucas H Vikström

Stefan Arvidsson

ug

12/2140 V 3 Olsson Tord, Bollnäs Hillerlöv Björkman G & Björkman K

Struken

4 Belse Frontline

Mats E Djuse

Hans-Olov Pettersson - 4/2140 V 4 Hedberg Ann-Margret &Pettersson Louise Bollnäs Hästuppfödning AB

Struken

14 Ragazzo

Troels Andersen

Elisabet Sundgren - 2/2160 V 4 Sundgren Elisabet, Forsbacka Blom Göran, Östervåla