Spelkalendern
Gävle
Första start 18:30
-3° 2ms
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:03
9
21:22
10
21:40
11
21:59

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp
3-åriga och äldre med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Eclat de Gravel

Camilla Hanell

Sölve Bäck

18.0a

9/2140 V 7 Gasen i Botten i Stockholm AB Bosque G & Bosque P & Genot E

2

12 Freddy W.E.

Göran Wester

Göran Wester

18.1a

12/2140 V 4 AB B.L. Wester, Täby AB B.L. Wester, Täby

3

10 No Sign Z.A.R.

Arne Ramberg

Arne Ramberg

18.3a

10/2140 S 6 Ramberg Arne & Sophie Ramberg Arne, Gustafs

4

3 S.G.Eleven

Tomas Rosén

Tomas Rosén

18.6a

3/2140 S 4 Rosén Tomas, Tierp Skärgården Ambulans AB, Väddö

5

11 B.B.S.Hampel

Lina M Björk

Lina M Björk

18.6a

11/2140 V 5 Björk Pia & Lina M BBS Trotting AB, Borlänge

6

4 Spike One

Håkan Wallberg

Håkan Wallberg

19.0a

4/2140 V 6 Jonsson Anita, Gävle Jonsson Anita, Gävle

7

1 Airborn Magic

Fredrik Palm

Åke Siikavaara

19.9ag

1/2140 V 5 Siikavaara Åke & Orrmalm Marica Gustafsson Mats, Habo

8

8 Skogstösen Noabell

Hans-Ove Skogh

Hans-Ove Skogh

20.3a

8/2140 S 6 Skogh Thomas, Falun Skogh Hans-Ove, Rimbo

O

6 Blue Moon June

Rauno Pöllänen

Catarina Hedlund

20.5a

6/2140 S 5 Hedlund Catarina & Johansson Conny Ljungqvist Fredrik, Tibro

O

5 Uno di Troppo

Hanna Reiser

Oskar Kylin Blom

20.7ag

5/2140 S 4 Stall Les Paul - Easy Westlund Grahn Catarina, Borlänge

d

7 Terro Boy

Malin Friman

Jan Söderström

10ag

7/2140 V 9 Söderström Andreas, Åland Stall Lilla Gossen HB, Stockholm

d

2 Veams Portos

Susanne Holmgren

Ingela Hammar

uag

2/2140 V 6 Stall Hammar HB, Gävle Sandström Michael, Norrköping