Spelkalendern
Gävle
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44
10
21:05

Banförhållande: Något tung bana

Breddlopp - P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 5.001 - 35.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Maibah

Andreas Lövdal

Jevgeni Ivanov

18.0a

7/2140 H 4 Ivanov Jevgeni, Almunge JT Trotting OÜ, Estland

2

5 Make Bonfire

Marcus Schön

Johanna K Karlsson

18.0a

5/2140 S 4 Stall Startbrasa & Bästebror Möttönen Åsa, Finland

3

15 Rally Hjärtat

Allani Svarts

Allan Henningsson

18.3a

15/2140 S 5 Henningsson Allan & Margaretha Tesch Power KB, Bro

4

6 Jab's Fast

Wilma Wallberg

Bertil Johansson

18.4a

6/2140 V 4 Johansson Bertil & Annica Johansson Bertil & Annica

5

4 Spike One

Håkan Wallberg

Håkan Wallberg

18.5a

4/2140 V 6 Jonsson Anita, Gävle Jonsson Anita, Gävle

6

9 Ride Along

Kevin Svedlund
Lukas L Svedlund

Billy Svedlund

18.9a

9/2140 S 5 Svedlund Billy & Nilsson Lars Deseks AB, Vara

7

14 Daisy Laday

Cay Mäkinen

Cay Mäkinen

19.3a

14/2140 S 5 Mäenpää Pentti, Västerås Fredriksson Roland & Olsson Annelie

8

10 Cast Fighter

Zeb Jonasson

Carola Sköld Andersson

19.4a

10/2140 V 5 Sköld Andersson Carola m fl Sköld Andersson Carola, Almunge

O

3 Uno di Troppo

Hanna Reiser

Oskar Kylin Blom

20.8ag

3/2140 S 4 Stall Les Paul - Easy Westlund Grahn Catarina, Borlänge

O

12 Skogstösen Noabell

Hans-Ove Skogh

Hans-Ove Skogh

25.3ag

12/2140 S 6 Skogh Thomas, Falun Skogh Hans-Ove, Rimbo

Struken

1 Edith P.Hill

Petter Lundberg

Fix Per Eriksson - 1/2140 S 5 Eriksson Fix Per, Heby Possible Horse's AB, Stöde

Struken

2 Timbuktu Face

Hans T Andersson

Hans T Andersson - 2/2140 V 6 Henriksson Andersson Maria, Valbo Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

Struken

8 Las Vegas Zenz

Mathias Andersson

Mathias Andersson - 8/2140 V 7 Zenz AB, Bjuråker Andersson Mathias, Hudiksvall

Struken

11 Dandy Day

Johan Brandel

Carola Sköld Andersson - 11/2140 V 6 Sköld Andersson C,Eriksson M,Forsman L Eriksson Malin & Forsman Lisa

Struken

13 B.B.S.Hampel

Lina M Björk

Lina M Björk - 13/2140 V 5 Björk Pia & Lina M BBS Trotting AB, Borlänge