Spelkalendern
Gävle
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030325 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr, 40 m vid 135.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Åsasindy(NO)

Rikard N Skoglund

Jan-Olov Persson

30.5

1/2140 S 5 Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge Aasen Ola Martin, Norge

2

15 Rönningseld

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

29.9

10/2160 V 7 Sune Olsson Åkeri AB, Järvsö Hansson Kjell, Stöde

3

4 Mino Tabac

Olle Alsén

Olle Alsén

30.8

4/2140 V 4 Easy KB, Uppsala Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

4

13 Klack Silver

Oskar J Andersson

Joakim Reiser

30.0

8/2160 V 6 Stall Klacken AB, m fl Olsson Jessica & Reiser Joakim

5

14 S.K.'s Ariel(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

30.0

9/2160 V 6 Mjölneröd Jan Roar, Norge Solvang Arthur, Norge

6

3 Vinnas Titania

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

31.0

3/2140 S 5 Stall Love is in the air Sjödin Anders & Mähler Eva

7

12 SoldhöjdensLucifer

Sandra Lissel

Sandra Lissel

30.1

7/2160 V 6 Lissel Sandra, Borlänge Mellander Marina & Granum Svein Knut

8

5 Rind

Torbjörn Jansson

Gunnel Palmqvist

31.0

5/2140 S 8 Palmqvist Gunnel & Ruth Palmqvist Gunnel, Djurås

O

8 Moe Tabac

Per Nordlund

Jonny Jansson

30.2

3/2160 V 9 Jansson Jonny & Tommy Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

O

6 Kalltekla

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

30.2

1/2160 S 6 Tilp Christina & Jonas Ås AB Mårtensson Greger, Järpen

O

7 Årdals Snuppa

Stefan Rosén

Tomas Rosén

30.3

2/2160 S 7 Firma Equi Printer Skeie Henning & Årdal Leif Arvid

O

9 Hulte Annika

Ulf Ohlsson

Leif Jonsson

30.5

4/2160 S 6 Stall Hulte KB, Bergsjö Jonsson Leif, Bergsjö

O

2 Faksida

Håkan Andersson

Håkan Andersson

31.4

2/2140 S 8 Stall Mullebäck HB, Valbo Blom Göran, Östervåla

O

11 Läckra Leffe

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

30.6g

6/2160 V 8 Johansson Madelene, Gävle Pålerfält Anders, Sandviken

O

10 Essis Lille Lukas

Kenth Åkerlund

Erik Persson

31.1

5/2160 V 10 Persson Erik, Edsbyn Nilsson Annika, Lekeryd