Spelkalendern
Gävle
Första start 18:00
LOPP
1
18:00
2
18:21
3
18:42
4
19:05
5
19:30
6
19:52
7
20:15
8
20:37
9
21:00
10
21:23
11
21:45
12
22:03

Banförhållande: Lätt bana

Clarion Winn, Gävle
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 150.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030401 eller tidigare.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 250.001 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Guli Frodo

Björn Karlsson

Björn Karlsson

28.4

4/2640 V 5 Linderberg Lars, Stockholm Andersson F & HB Anderssons Hästar

2

9 Mons

Ulf Ohlsson

Daniel Redén

28.5

9/2640 H 5 Stall Zet (Redén Daniel) Helmen Hovel, Norge

3

7 Läckra Lisa

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

28.9

7/2640 S 6 Stallbutiken i Sandviken HB Pålerfält Anders, Sandviken

4

11 Nygårds Drivex

Hanna Norring

Johnny Norring

28.2

1/2660 V 11 Norring Johnny, Valbo Rohlin Marie & Nygårdh Sören

5

10 Rönningsgutten

Tomas Pettersson

Niclas Torstemo

28.9

10/2640 V 5 Mats Norberg Grävtjänst AB, Färila Hansson Kjell, Stöde

6

15 G.G.Pugh

Madelene Johansson

Robert Wilhelmsson

28.3

5/2660 V 6 Larsson Per-Erik, Björklinge Larsson Per-Erik, Björklinge

7

13 Flaga

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

28.4

3/2660 S 9 Åberg Jan-Olov, Bollnäs Persson Per-Gunnar, Järvsö

O

5 Moe Tabac

Per Nordlund

Jonny Jansson

29.1

5/2640 V 9 Jansson Jonny & Tommy Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

O

6 Nebbenes Solan

Wiktor Kylin-Blom

Nicklas Blom

29.3g

6/2640 H 5 Blom Nicklas, Tierp Nebbenes Jan Helge, Norge

O

8 Sotana

Anders Högberg

Anders Högberg

29.6

8/2640 S 8 Högberg Anders, Luxemburg Gudmestad Magnus & Ranveig, Norge

O

14 Frisli Loke

Angelica Klockar

Angelica Klockar

28.9

4/2660 V 11 Heldt Strandberg Lena, m fl Opheim Tor & Anita, Norge

O

12 Inge Ålj

Jonas Florén

Sören Frisk

29.2

2/2660 V 9 Stall Lasshansgården Sjödin Ewa & Örjan

O

3 Sländan

Malin Friman

Görel Eldståhl-Willén

31.0g

3/2640 S 8 Eldståhl-Willén Görel & Willén Sven Larsson Tonye & Erika

d

2 Rönningseld

Örjan Kihlström

Jan-Olov Åberg

vändg

2/2640 V 7 Sune Olsson Åkeri AB, Järvsö Hansson Kjell, Stöde

d

1 Hibo Bungal

David Grundmann

Peter Grundmann

kubug

1/2640 V 5 Stall En Kall HB, Gävle Linngård Ove, Alfta