Spelkalendern
Gävle
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Jon Henriks magiska jul-loppet
3-åriga och äldre 45.001 - 175.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030821 eller tidigare.
2640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Guines d'Atout

Örjan Kihlström

Caroline Josefsson

15.7a

6/2640 S 5 Nolimit AB, m fl S.C.E.A du Beaumanoir, Frankrike

2

8 Conrad Launcher

John Byström

John Byström

15.8a

8/2640 V 6 Launcher AB, Stockholm Launcher AB, Stockholm

3

5 Huile d'Olive(FR)

Björn Goop

Willem Van der Zwaan

15.9a

5/2640 S 4 Van der Zwaan Willem, Holland Cohen Michel mfl., Frankrike

4

11 Chip Mc Kei'em

Mikael J Andersson

Thomas Lönnström

16.0a

11/2640 V 4 Lönnström Thomas & Fritzson Pia Henriksson Kenneth & Mona

5

9 Turboture

Torbjörn Jansson

Anders Parling

16.2a

9/2640 V 9 Parling Anders & Lindberg Ann-Kristin Parling Anders, Hedesunda

6

7 Vega Face

Lovisa Gustafsson Dahlbäck

Viktor Malmrot

16.2a

7/2640 S 4 Skarpskallen AB, Bålsta Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

O

4 Beat the Beast

Magnus A Djuse

Thomas Lönn

16.4a

4/2640 V 6 Stall Norr Om Ån HB, Gävle Stall Norr Om Ån HB, Gävle

O

3 Geronimo Am

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

16.5a

3/2640 V 5 Stall ROHERO KB, Oxie Am Bloodstock AB, Stockholm

O

1 Xanthis Millpond

Oskar Kylin Blom

Eva-Lena Hellman

16.6a

1/2640 V 5 Stall Fly me Home HB, Almunge Rehn Roine & Bornhed Yvonne

O

10 Captain P.R.

Elias Strandberg

Johanna K Karlsson

18.8ag

10/2640 V 4 Property & Racing Invest AB, Finland Wahlgren Roger

Struken

2 Punchboard

Erik Adielsson

Svante Båth - 2/2640 V 3 Norses Travteam AB, Tormestorp Alfredsson Jan-Olov, Tormestorp

Struken

12 Vilde Frontline

Therese Boström

Anders Sandin - 12/2640 V 7 Sandin Anders, Rättvik Bollnäs Hästuppfödning AB