Spelkalendern
Gävle
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Sören Thyr AB - STL Kallblodsdivisionen, Försök 6 (Final Romme 18 december)
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 350.001 - 1.475.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030821 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 850.001 kr
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Torben(NO)

Örjan Kihlström

Heidi Moen

24.1

4/2140 H 9 Erga Nina Marie & Vold S, Norge Norsk Uppfödare

2

1 Tangen Frikk(NO)

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

24.2

1/2140 V 7 Stödle Nils Atle, Norge Nilsen Jörn Gunnar, Norge

3

7 Pyrmo

Martin Lundahl

Martin Lundahl

24.4

7/2140 H 8 Lundahl Martin, Liden Torstemo Bo, Hackås

4

9 Månremus

Magnus A Djuse

Joakim Reiser

24.4

9/2140 V 7 Stall Cahling AB, Elverstig T & K Stall Cahling AB, Järvsö

5

10 Mine(NO)

Dagfinn Aarum

Hovel Helmen

23.8

1/2160 S 8 Helmen Hovel, Norge Helmen Hovel, Norge

6

3 Valle Storm

Kajsa Frick

Jan-Olov Persson

24.5

3/2140 H 8 Stall Slugas Vallesether Nils Ö, Norge

7

8 Björlifanner

Nathalie Blom

Nathalie Blom

24.6

8/2140 V 8 Stall Nathalie Blom AB, Mangskog Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

8

15 Grislefaksen G.L.(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

23.8

6/2160 H 7 Larsen Gustav, Norge Larsen Gustav, Norge

O

13 Lukas Rauen(NO)

Emilia Leo

Frode Isdahl

24.0

4/2160 H 14 Stald Joker Nor, Norge Isdahl Frode, Norge

O

5 Thess Prinsen

Ingvar Nyberg

Peter Kristmansson

24.9

5/2140 V 11 Kristmansson Peter & Erika Ydersbond Edina, Norge

O

14 Emil Mollyn(NO)

Mikael J Andersson

Petter Glittum

24.6

5/2160 H 8 Kreken Torfinn, Norge Hjörneröd Elisabeth, Norge

O

12 Arragon

Jorma Kontio

Hans Pettersson

24.9g

3/2160 V 11 Hp:s Trav HB, Riddarhyttan Risberg Lena, Sandviken

O

2 Tekno Viking

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

ug

2/2140 H 5 Stall Cojack HB, Dvärsätt Karlsson Tommy, Norge

O

11 Demex

Rikard N Skoglund

Jan-Olov Persson

ug

2/2160 H 8 Stall Storskogen Persson Per-Gunnar, Järvsö

d

6 Nordby Elde

Olle Alsén

Olle Alsén

13g

6/2140 V 6 Easy KB, Uppsala Sälid Bodil & Sverdrup Georg W